۲۴ میلیون و ۹۰۰ هزارتردد در محورهای مواصلاتی قزوین به ثبت رسید

قزوین- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین از ثبت بیش از ۲۴ میلیون و ۹۰۰ هزارتردد در محورهای مواصلاتی استان قزوین طی مهر ماه امسال خبر داد.

جواد حق لطفی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: دستگاه های تردد شمار این اداره کل اطلاعات مربوط به سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز و عدم رعایت فاصله طولی وسایل نقلیه عبوری در محورهای مواصلاتی استان را به ثبت می رسانند.

وی افزود: بر اساس اطلاعات دریافتی از ۶۱ سامانه تردد شمار برخط در محورهای مواصلاتی استان قزوین، آمار کل تردد ثبت شده در مهر ماه سال جاری ۲۴ میلیون و ۹۰۰ هزار و ۱۶۳ وسیله نقلیه بوده که آمار کل تردد ثبت شده در آزاد راهها ۱۹ میلیون و ۴۳۲ هزار و ۳۲ تردد معادل ۷۸ درصد کل تردد استان بوده است. بیشترین میزان ترافیک در مهر ماه سال جاری مربوط به ۲۷ مهرماه امسال بوده است در این روز آزاد راه قزوین – کرج «رفت و برگشت»  با ثبت تردد ۱۲۸ هزار و ۳۶۶ وسیله نقلیه بیشترین تردد را به خود اختصاص داده است.

حق لطفی تصریح کرد: از مجموع کل تردد شمارش شده استان، ۳ میلیون و ۸۲۶ هزار و ۶۴۰ تردد معادل ۱۵.۳۶ درصد سهم وسایل نقلیه سنگین بوده است. محور بوئین زهرا – دانسفهان و بالعکس با ۱۵۴ هزار و ۵۱۱ وسیله، بیشترین سهم درصد تردد وسایل نقلیه سنگین را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین درهمین راستا افزود : متوسط نرخ جریان ترافیک «تعداد کل خودروهایی که در یک ساعت از یک مقطع عبور می کنند»  در سطح کل راههای مواصلاتی استان معادل ۵۷۶ وسیله نقلیه در ساعت بوده است. بیشترین متوسط نرخ جریان ترافیک در مهر ماه، مربوط به آزاد راه قزوین- کرج با ۲ هزار و ۴۸۴ وسیله نقلیه در ساعت بوده است.

حق لطفی متوسط سرعت تردد در آزادراهها را ۸۸ و متوسط سرعت در سایر محورهای استان را ۷۳ کیلومتر در ساعت عنوان کرد و گفت: بیشترین متوسط سرعت در این ماه ۱۰۶ کیلومتر درساعت مربوط به آزادراه زنجان - قزوین بوده است.

در ماه گذشته ۲۳ درصد وسایل نقلیه، فاصله طولی مجاز بین دو خودرو را رعایت نکرده اند. بیشترین تخلف عدم رعایت فاصله طولی مربوط به آزاد راه قزوین - کرج با ۶۳۳ هزار و ۲۵۰ وسیله نقلیه بوده است.

کد خبر 4755128

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =