مراکز محلی آموزش خانواده در استان‌ها راه‌اندازی شده است

کرج - مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش از راه‌اندازی مراکز محلی آموزش خانواده در استان‌ها خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، نورعلی عباسپور ظهر پنج شنبه در حاشیه همایش «شهر پی وند» که به منظور بزرگداشت هفته پیوند اولیا و مربیان برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بر اساس رسالت های موجود در نظام آموزش و پرورش کشور در هر مدرسه ای که بیش از ۱۰ دانش آموز دارد، باید انجمن اولیا و مربیان شکل گیرد.

وی با اشاره به اینکه امسال در ۹۸ هزار مدرسه انجمن اولیا و مربیان تشکیل شده است، گفت: آمار این مهم در سال گذشته ۹۲ هزار بوده است.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش درباره ‌مشارکت انجمن اولیا و مربیان طی سال گذشته، گفت: مجموع مشارکت هایی که به صورت نقدی و یا تحت عنوان معادل سازی در بخش های مهارتی و آموزشی هزینه شده رقمی نزدیک به ۴۰۰ میلیارد تومان بوده است.

عباسپور با تاکید بر اینکه طرح اتاق گفتگوی اولیا و مربیان در سطح مدارس از سال گذشته آغاز شده است، گفت: سال گذشته ۱۰ درصد مدارس در این مشارکت داشتند، امسال با افزایش ۲۰ درصدی، تعداد مدارس شرکت کننده به ۳۰ درصد رسیده است.

وی درباره اهداف شکل گیری اتاق گفتگوی اولیا و مربیان نیز گفت: با اجرای این طرح به دنبال پایگاهی ثابت برای انجمن اولیا و مربیان در مدارس هستیم.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگری به راه اندازی مراکز محلی آموزش خانواده اشاره کرد و گفت: این طرح به خانواده های دوره پیش دبستانی اختصاص دارد.

عباسپور با اشاره به اینکه در هر استان یک مرکز محلس آموزش خانواده دارد، گفت: در استانی مانند آذربایجان شرقی ۱۸ مرکز راه اندازی شده است، مجوز ایجاد این مراکز توسط وزارت آموزش و پرورش صادر می شود و والدین دانش آموزان‌ پیش دبستانی در این مراکز آموزشی شرکت می کنند.

کد خبر 4755131

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =