لزوم توجه مسئولان استانی به تاسیس مرکز تحقیقات پسته در اردستان

اردستان- نائب رئیس نظام صنفی کشاورزی استان اصفهان گفت: ایجا یک مرکز تحقیقات پسته در اردستان ضروری است تا فعالیتهای کارشناسی برای ایجاد روند رو به رشد تولید این محصول در شهرستان انجام می شود.

امیر پژمان هانی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: تعداد کل اعضای نظام صنفی کشاورزی شهرستان اردستان بیش از چهار هزار و ۸۰۰ نفر است که توانسته در سال ۹۸ بیش از ۱۷۰ نفر را عضو کند.

وی افزود: برای فعالیت کشاورزان و با پیگیری های  متعدد در سال ۹۸ بیش از ۲۶۰ پروانه فعالیت کشاورزی صادر و بیش از ۱۹۰ پروانه هم تمدید شده است.

نائب رئیس نظام صنفی کشاورزی استان اصفهان گفت: با پیگیری ها و هماهنگی جهاد کشاورزی اردستان و بازدید کارشناسان از محل، بیش از ۸۰۰ نفر برای دریافت علوفه به سه شرکت معرفی شده اند.

هانی بیان داشت: با همکاری های خوبی که کمیته امداد در زمینه خدمات با این نظام صنفی داشته در سه سال اخیر بیش از ۴۰۰ نفر جهت دریافت خدمات معرفی شده اند که بر این اساس در پنج سال گذشته هم بیش از ۲۰۰ نفر برای دریافت تسهیلات به بهزیستی اردستان معرفی و خدمات دریافت کرده اند.

شهرستان اردستان از نصب کنتورهای هوشمند کشاورزی استقبال کرده است

وی تصریح کرد: اردستان از اولین شهرستان‌های استان اصفهان بود که از کنتورهای آب کشاورزی استقبال خوبی کرد اما در ادامه و برای ذخیره آب مصرفی خود با اداره منابع آب منطقه ای به مشکل برخورد که در این زمینه ظلم هایی به کشاورزان شده است.

نائب رئیس نظام صنفی کشاورزی استان اصفهان و رئیس نظام صنفی کشاورزی شهرستان اردستان ابراز داشت" منطقه اردستان در چند سال اخیر  با کشت درخت های پسته روبرو بوده است و از این نعمت طلای سبز بهره می برد اما هنوز مکانی برای بسته بندی وجود ندارد که کشاورزان  متضرر می شوند.

هانی همچنین وجود یک مرکز تحقیقات پسته در اردستان را لازم دانست و گفت: با ایجاداین مرکز کارهای کارشناسی برای روند رو به رشد تولید این محصول  انجام می شود.

کد خبر 4755492

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 8 =