نباید فریب به تعویق افتادن مسابقات قهرمانی آسیا را بخوریم

سرمربی تیم فوتسال جوانان ایران می‌گوید نباید فریب به تعویق افتادن مرحله مقدماتی فوتسال قهرمانی آسیا را خورد.

علی صانعی در گفتگو با خبرنگار مهر، با تشریح روند انتخاب بازیکن برای تیم فوتسال زیر ۲۰ سال ایران گفت: لیگ جوانان، نوجوانان، امید و حتی لیگ برتر مناطق جوانان را زیر نظر گرفتیم و خودم سعی کرده ام در بازی ها حاضر شوم. حتی مسابقات امیدها را در دو منطقه زیر نظر گرفتیم. تقریبا تمام مسابقات را تماشا و بازیکنانی را انتخاب کردیم.

وی ادامه داد: در جلسه با کمیته فنی یک سری درخواست ها داشتیم. مرحله نهایی مسابقات قهرمانی آسیا بین اردیبهشت تا تیرماه ۱۴۰۰ برگزار می شود. کلیات کار را برای کمیته فنی توضیح دادیم و نقشه راه تا مرحله مقدماتی و نهایی قهرمانی آسیا را ارائه کردیم.

سرمربی تیم فوتسال زیر ۲۰ سال ایران درباره دستیارانش در این تیم گفت: مربیان مد نظرم را معرفی کرده ام که سه نفر بیشتر نیستند. فعلا نمی توانم تا تایید این اعضا از سوی کمیته فنی نامشان را ببرم. ممکن است نزدیک به مسابقات مرحله نهایی تعداد اعضای کادر فنی را بیشتر کنیم.

صانعی در خصوص اینکه مسابقات مرحله مقدماتی چند ماهی به تعویق افتاده است، تصریح کرد: نباید فریب بخوریم که این مسابقات عقب تر افتاده است و بخواهیم با جدیت کمتری کار کنیم. نکته اینجاست که از آن طرف فاصله مرحله مقدماتی با مرحله نهایی کمتر می شود و باید تیم ما تا آن موقع شکل گرفته باشد. در واقع تا پایان زمستان باید همه کارها را انجام بدهیم وسعی کنیم آن طرف سال اردوهایمان را مرتب تشکیل بدهیم.

وی یادآور شد: به خاطر مشکلات مالی فدراسیون، اردوهای آماده سازی به یک سوم کاهش پیدا کرده است. بنابراین سعی کردیم انرژی خود را روی تیم اصلی بگذاریم یعنی زمانی که بازیکنان اصلی مشخص شدند. همچنین سعی می کنیم اردوها را در شهرستانها برگزار کنیم تا هم هزینه ها کاهش پیدا کند و هم کار بازیکنان راحت تر باشد.

سرمربی تیم فوتسال زیر ۲۰ سال در پاسخ به این سئوال که آیا درخواست بازی تدارکاتی هم به کمیته فنی ارائه داده است؟ گفت:  قبل از مرحله مقدماتی درخواست کردیم که دو بازی تدارکاتی خارجی داشته باشیم. بعد از مرحله مقدماتی هم درخواست ۶ مسابقه داشته ام. می دانیم شرایط اقتصادی خوب نیست و برای همین سعی می کنیم تیم های خارجی را به ایران دعوت کنیم یا تورنمنتی را در داخل کشورمان داشته باشیم.

صانعی درباره ارزیابی اش از دیگر تیم های آسیایی هم تصریح کرد: طبق اطلاعاتی که داریم تایلند و ژاپن هم به صورت مستمر روی تیم های پایه خود کار می کنند و تقریبا همین برنامه هایی که ما اینجا برای شناسایی استعداد ها داریم آنها هم انجام می دهند. نسبت به سالم بودن تیم های پایه عراق و افغانستان هم شک و شبکه وجود دارد که ثابت کردن آن مدارک می خواهد. فاصله تیم های پایه و تیم های اصل این کشورها مشخص کننده این ادعا است. لبنان، ازبکستان و اندونزی هم در حال کار هستند. نکته ای که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که سطح  دوره بعدی مسابقات قهرمانی آسیا قطعا بالاتر است چرا که ممکن است همانند دوره اول در حکم انتخابی المپیک جوانان باشد.

کد خبر 4755534

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =