استفاده از روشهای آموزشی غیرعلمی در برخی مراکز پیش دبستانی اصفهان

اصفهان-معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش اصفهان گفت: بسیاری از مراکز پیش دبستانی اصفهان خارج از نظارت این اداره است و متاسفانه با روشهای غیرعلمی در روند رشد نوآموزان اختلال ایجاد می کنند.

شهین جوانی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه نوآموزانی که در مراکز پیش دبستانی زیر نظر آموزش و پرورش ثبت نام کردند در سامانه «سناد» ثبت نام می شوند، اظهار داشت: با ثبت نوآموزان در سامانه «سناد» می توان اختلال یادگیری نوآموزان را زودتر از موعد متوجه شد و برای آن چاره ای اندیشید.

ثبت در سناد و تشخیص بهنگام اختلال یادگیری نوآموزان

وی افزود: مراکز پیش دبستانی زیر نظر آموزش و پرورش تنها مراکزی هستند که نوآموزان آنها در سامانه «سناد» ثبت نام می شوند و این امکان فراهم می شود تا با نظارت آموزش و پرورش استان اصفهان، کودکانی که نیاز ویژه دارند شناسایی شوند و اقدام ویژه برای آنها انجام داد.

مراکز پیش دبستانی از آموزش الفبا اجتناب کنند

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه آموزش مستقیم حروف الفبا در مراکز پیش دبستانی باعث می شود که نوآموزان در پایه اول دچار مشکلات عدیده شوند، ادامه داد: بسیاری از مراکز پیش دبستانی  اصفهان خارج از نظارت آموزش و پرورش است و متاسفانه با روشهای غیرعلمی در روند رشد و یادگیری نوآموزان اختلال ایجاد می کنند.

وی ادامه داد: این در حالی است که اگر نوآموزان در مراکز پیش دبستانی که تحت نظارت آموزش و پرورش است ثبت نام شوند می توانند با آموزشهای غیرمستقیم اعم از بازی و قصه زیرساخت های ذهنی مناسب برای ورود به پایه اول ابتدایی را کسب کنند.

فعالیت ۶۰ مرکز اختلال یادگیری در استان اصفهان

جوانی با اشاره به اینکه محتویات آموزشی مراکز پیش دبستانی زیرنظر آموزش و پرورش کارشناسی شده است، تصریح کرد: اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان بر مراکز پیش دبستانی زیر نظر خود، نظارت دارد.

وی گفت:  نوآموزان با ثبت نام در سامانه «سناد» به طور کامل رصد شوند تا اگر اختلالی در یادگیری داشتند شناسایی شوند و با ارجاع به ۶۰ مرکز اختلال در یادگیری، آمادگی لازم برای ورود به پایه اول را به دست آورند.  

کد خبر 4755825

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 15 =