عدم مناسب‌سازی ایستگاه‌های بی آر تی و متروی اصفهان برای معلولان

اصفهان-عضو شورای شهر اصفهان با بیان اینکه ایستگاه‌های بی آر تی و متروی اصفهان هنوز برای معلولان مناسب سازی نشده است، گفت: به زودی مصوبه حمل و نقل عمومی رایگان برای افراد معلول اجرایی می شود.

کوروش محمدی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به عدم تحقق شهر زیست پذیر در کلانشهرهای ایران اظهار داشت: یکی از اهداف مهم کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان در دو سال اخیر اهمیت به شهر زیست پذیر برای تمام شهروندان است.

وی افزود: عدم مناسب سازی معابر شهری برای افراد دچار معلولیت از دغدغه های مدیریت شهری اصفهان است.

رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: مدیریت شهری به ویژه در شهرسازی دغدغه اصلاح معابر شهری را دنبال می کند.

وی با اشاره به برگزاری جلسات مختلف با انجمن های حمایت از معلولان تصریح کرد: خروجی نشستها و جلسات با اداره کل بهزیستی و سازمان های مردم نهاد دستورالعمل هایی است که تردد افراد دچار معلولیت را با حمل و نقل رایگان تسهیل می کند.

مصوبه حمل و نقل رایگان و ابلاغ آن به سازمانهای ذی ربط

محمدی با بیان اینکه در جلسه علنی شورای شهر اصفهان بر حمل و نقل عمومی رایگان افراد دچار معلولیت تاکید شد، ابراز داشت: این مصوبه به نهادهای ذی ربط ابلاغ شده و در آینده نزدیک اجرایی می شود تا به هدف شهر زیست پذیر نزدیک تر شویم.

عدم مناسب سازی ایستگاه های بی آرتی و مترو برای افراد دچارمعلولیت

وی با اشاره به عدم مناسب سازی مسیرهای بی آرتی، مترو و پل های هوایی برای تردد افراد دچار معلولیت اظهار داشت: تمام تلاش مدیریت شهری و کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان، اولویت به مناسب سازی معابر شهری برای افراد دچار معلولیت است به این منظور در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تذکری به مدیریت شهری داده شد و از همه مدیران مناطق ۱۵گانه شهرداری تقاضا شد تا میزان مناسب سازی پیاده روها و معابر شهری برای افراد دچار معلولیت را ارزیابی کرده و اطلاع رسانی کنند.

کد خبر 4755869

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 16 =