دلایل افزایش مراجعه کارتن خواب ها به گرمخانه ها

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، دلایل افزایش مراجعه کارتن خواب ها به گرمخانه های شهرداری تهران را توضیح داد.

سید مالک حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به این پرسش که افزایش افراد بی خانمان به گرمخانه های شهرداری نشان دهنده افزایش افراد بی خانمان است یا همانطور که معاون اجتماعی شهرداری مدعی شده، اعتماد به شهرداری است، گفت: برخی از کارتن خواب ها در گذشته به هر دلیلی تمایلی به مراجعه به گرمخانه های شهرداری را نداشتند. یکی از دلایل آن برخوردهای انتظامی بود که با برخی از آنها می شد و باعث ترس در میان این تعداد از بی خانمان ها شده بود.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران افزود: اما نگاه فعلی ما به افراد بی خانمان این است که آنها فارغ از هر گونه مشکل و مسئله ای که دارند و دچار هر آسیب اجتماعی از جمله اعتیاد یا مسائل اخلاقی و غیره هستند، انسان هستند و ما وظیفه داریم در شب های سرد و بارانی به آنها پناه داده و نگذاریم گرسنه بمانند.

وی خاطرنشان کرد: آمار دقیقی از کسانی که به گرمخانه های شهرداری مراجعه می کنند، وجود ندارد. پیش از این نیز برخی تمایل نداشتند به گرمخانه ها بیایند و برای خود مکان های امنی پیدا کرده بودند، آلونک هایی ساخته و یا با پلاستیک ویا کارتن و پتو شب را به صبح می رساندند. با کاهش برخوردهای پلیسی، اعتماد در برخی از کارتن خواب ها ایجاد شده و آنها با مراجعه به مراکز تجمع خودشان، تبلیغ گرمخانه ها را کرده و به تدریج ترس عده ای از آنها ریخته و آمار مراجعه داوطلبانه به گرمخانه ها افزایش یافته است.

کد خبر 4756319

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =