امکانات نرم افزاری دانشگاه‌های اسدآباد افزایش یابد

همدان - نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی افزایش امکانات نرم افزاری دانشگاه های اسدآباد را از وزیر علوم خواستار شد و گفت: مشکلات بسیاری گریبان دانشگاه های اسدآباد را گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، اکبر رنجبرزاده پیش از ظهر شنبه در نشست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با مدیران ادارات، روسا و معاونین آموزش عالی شهرستان اسدآباد گفت: اسدآباد شهری دانشگاهی است اما در این باره با مشکلاتی گریبان گیر است.

وی با بیان اینکه گاهی می بینیم مسئولان هیچ همتی برای رفع مشکلات دانشگاه ها ندارند در حالی که باید به مردم پاسخ دهیم، گفت: از مجموعه شهرداری اسدآباد انتظار می رود مسیر های ورودی دانشگاه ها را به نحوی که شایسته دانشجو باشد ساماندهی کند.

تاسیس پژوهشکده بیداری اسلامی در اسدآباد

اکبر رنجبرزاده با پیشنهاد تاسیس پژوهشکده بیداری اسلامی به دانشگاه سیدجمال که خود اولین بیدارگر مشرق زمین است اشاره کرد و از وزیر علوم خواست تا پذیرش دانشجوهای این دانشکده از تک جنسیتی درآید.

وی افزایش امکانات نرم افزاری دانشگاه های اسدآباد را خواستار شد و گفت: امکانات خوب دانشگاه پیام نور اسدآباد می تواند مورد استفاده سایر دانشگاه های این شهرستان واقع شود چرا که این دانشگاه از آزمایشگاه، سالن ورزشی و پارک علم و فناوری خوبی برخوردار است.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی وجود صنایع فولاد و کشاورزی در شهرستان اسدآباد را زمینه خوبی برای تاسیس رشته های مربوطه در دانشگاه ها دانست و گفت: وجود اساتید و آزمایشگاه های مجهز در دانشگاه پیام نور می تواند موجب تاسیس رشته ارشد کشاورزی در این شهرستان شود.

امام جمعه اسدآباد نیز در این نشست با بیان اینکه دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی با تلاش های بسیار راه اندازی شد و امروز ثمره آن را در شهرستان اسدآباد و استان همدان شاهد هستیم، گفت: موضوع غیرانتفاعی و پردیس شدن این دانشگاه در گذشته ما را نگران کرده بود و خوشحالیم که این امر با تلاش های صورت گرفته محقق نشد.

پرداختن به تربیت نیروهای انقلابی در دانشگاه ها

حجت الاسلام سید موسی حسینی مجد با یادآوری سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بر موضوع پرداختن به تربیت نیروهای انقلابی در دانشگاه ها تاکید کرد و گفت: مقام معظم رهبری از مسئولین وزارت علوم و روسای دانشگاه های کشور خواستند تا تسهیلات و زمینه های ازدواج و سایر کار های فرهنگی را برای جوانان فراهم آوردند.

حجت الاسلام حسینی مجد گفت: بعد از دور سوم فارغ التحصیلان دانشگاه سیدجمال تنها در یک رشته ارشد شیمی در دانشگاه سیدجمال الدین دانشجو پذیرش می شود که امیدواریم وزیر علوم بطور ویژه ارتقای رشته ها را پیگیری کند.

امام جمعه اسدآباد دانشگاه آزاد اسدآباد را دانشگاهی محروم خواند و از وزیر علوم خواست تا زمینه تحرک و پویایی بیشتر این دانشگاه را از مقامات این دانشگاه بخواهد چرا که این دانشگاه یک اتاق نیز از خود ندارد.

فرماندار اسدآباد نیز این جلسه گفت: مشکل زمین دانشگاه سیدجمال پرداخت پول برای اخذ سند است که نیاز به توجه ویژه مقام وزارت دارد چرا که سایر پروژه های این دانشگاه از جمله خوابگاه تحت الشعاع نبود سند مالکیت قرارگرفته است.

مجید درویشی گفت: اسدآباد به سمت یک شهردانشگاهی شدن پیش می رود و باید همه دست به دست هم دهیم تا این امر به نحو احسن محقق شود.

کد خبر 4756378

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =