توسعه ساخت مسکن از مصادیق اقتصاد مقاومتی است

زنجان-استاندار زنجان گفت: یکی از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی، توسعه ساخت مسکن، چه به‌صورت حمایتی و چه به‌صورت مشارکتی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، فتح‌الله حقیقی ظهر شنبه در جلسه شورای مسکن استان در محل استانداری زنجان، افزود: باید چارچوب را در جلسات حفظ کنیم و این بدان معنی است که اگر کسی در استان، کار غیرقانونی انجام دهد، بنده به عنوان نماینده عالی دولت به هیچ وجه اجازه کار غیرقانونی را نمی‌دهم.

وی افزود: بهتر است از مطرح شدن موضوع دستور جلسات کارشناسی نشده پرهیز و دستور جلساتی مطرح شود که نیاز به چکش‌کاری نداشته باشد و اعضای جلسه برای بهتر انجام شدن دستورات جلسه در جلسات نظر بدهند.

حقیقی با تاکید بر اینکه هیچ کار غیرقانونی در استان انجام نمی‌شود، افزود: اگر موضوعی به صورت غیرقانونی مصوب شد، رسانه‌ها انعکاس دهند.

استاندار زنجان با بیان اینکه مردم، انتظار حل مشکلات و گره‌گشایی از مسئولان را دارند، بیان کرد: قبل از برگزاری جلسه رسمی باید مشکلات و موانع کار برطرف شود تا برای هرچه بهتر اجرایی شدن آن نظر داده شود، زیرا غیر از این باشد، به نتیجه مطلوب نمی‌رسیم.

حقیقی ادامه داد: توسعه مسکن موضوع بسیار مهمی بوده و برای بررسی این موضوع مهم نیاز به جلسات کارشناسی زیادی است.

وی اظهار کرد: از همه ظرفیت‌های متخصصان بومی استان، افراد مجرب، چهره‌های دانشگاهی و ... در جلسات دعوت شود تا از نظرات و پیشنهادات آنان نیز برای بهتر اجرا شدن توسعه مسکن و بخش خصوصی استفاده کنیم.

استاندار زنجان گفت: باید هزینه‌های دریافتی شهرداری بابت صدور پروانه ساختمانی، متوسط قیمت در کشور به نسبت مناطق مختلف شهر، احصا شود و نباید بالاتر از متوسط کشوری باشد. همچنین معتقدیم برای موضوعات و مصوبات مختلف باید یک بار تصمیم گرفته شده و دوباره‌کاری انجام نشود.

حقیقی  ادامه داد: دستگاه‌های دولتی زمین مازادشان را در اختیار راه و شهرسازی قرار دهند. مسکن و شهرسازی برای ساخت مسکن باید از این زمین‌ها استفاده کند که مراتب این قانون به مدیران ابلاغ شده است و اگر انجام نشود، اقدام جدی در این زمینه صورت می‌گیرد.

استاندار زنجان با بیان اینکه خدمت به مردم به‌ویژه مردم محروم، خدمت ارزشمندی است، افزود: قانون این اجازه را می‌دهد که از مسیر قانونی برای طبقه محروم و کمتر برخوردار اقداماتی انجام ‌دهیم، به همین خاطر موافق آنچه که به نفع مردم باشد، هستم.

کد خبر 4756574

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 10 =