پروژه های اقتصاد مقاومتی کرمان ۵۶ درصد پیشرفت دارد

کرمان - رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان از پیشرفت ۵۶.۴ درصدی پروژه های اقتصاد مقاومتی کرمان تا پایان مهرماه امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر رودری ظهر شنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان بیان داشت: ۲۶۷ پروژه اقتصاد مقاومتی به تصویب ستاد استان رسیده که این پروژه‌ها از مهمترین و موثرترین پروژه‌های سرمایه‌گذاری کرمان در همه بخش‌ها هستند که شاهد پیشرفت ۵۶.۴ درصدی آن‌ها تا پایان مهر امسال بودیم.

وی افزود: در ابتدای سال تنها ۲۶ درصد پیشرفت در پروژه‌ها وجود داشت و طبق برنامه‌ پیش‌بینی شده که قرار است ۸۵ درصد پروژه‌ها محقق شود نشان می‌دهد که مطابق برنامه پیش می‌رویم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان گفت: بالغ بر ۴۳ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در استان است که پیش‌بینی شده بود از این مبلغ ۱۸ هزار میلیارد تومان در سالجاری انجام شود اما این عدد محقق نشده و تنها ۲ هزار میلیارد تومان انجام گرفته است.

رودری تصریح کرد: طبق پیش‌بینی قرار است با اجرای این پروژه‌ها در سال جاری ۹ هزار فرصت شغلی ایجاد شود.

وی گفت: در مجموع منابع مالی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی ۲۵.۶ درصد مربوط به اعتبار ملی و ۲۹ درصد اعتبار استانی انجام شده ما در تسهیلات بانکی که عدد ۴.۳ است بسیار عقب هستیم.

رودری یادآور شد: ۳۳ درصد پروژه‌ها نیز از منابع داخلی شرکت‌ها و معین‌های اقتصادی محقق شده و این در حالیست که در بخش سرمایه‌گذاری خارجی و فاینانس تاکنون دستگاه‌ها چیزی اعلام نکرده‌اند و تراز آن صفر است همچنین از منابع توسعه ملی هنوز چیزی جذب نشده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان با اشاره به أین که ۱۰۴ پروژه از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی طبق برنامه پیش‌بینی شده پیش رفته‌اند، ابراز داشت: ۳۵ پروژه اقتصاد مقاومتی کاملا متوقف شده‌اند که باید بر روی أین پروژه‌ها بیشترین تمرکز را داشته باشیم.

وی افزود: در ۱۰۶ پروژه که ۴۰ درصد از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی را شامل می‌شوند شاهد پیشرفت فیزیکی بیش از تعهد مالی هستیم ضمن این که ۱۰۰ مورد از طرح‌ها با مشکل تامین منابع مالی مواجه هستند.

رودری گفت: ۱۲۸ پروژه در حال انجام است اما از برنامه عقب هستیم.

کد خبر 4756642

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =