بودجه تیم بسکتبال شهرداری گرگان افزایش یافت/ تشکیل کمیته راهبردی

گرگان- در جلسه رسمی شورای شهر گرگان لایحه متمم بودجه سال ۹۸ سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری گرگان در راستای افزایش بودجه تیم بسکتبال شهرداری مصوب شد.

به گزارش خبرنگار مهر، صد و هشتادونهمین جلسه رسمی و علنی شورای شهر گرگان شامگاه شنبه با حضور اعضای شورا، شهردار و مدیران شهرداری گرگان برگزار شد.

در این جلسه که بررسی ۳۰ لایحه و نامه رسیده را در دستور کار داشت تنها دو لایحه بررسی شد و جلسه زودتر از موعد مقرر به دلیل ترک جلسه اعضا که نسبت به مدیریت و نحوی رأی گیری اعتراض داشتند، به پایان رسید.

نخستین لایحه ای که بیان شد در خصوص متمم بودجه سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری گرگان به مبلغ ۱۳۸ میلیارد و ۴۴۰ میلیون ریال بود.

این لایحه در کمیته ورزشی با نظر مثبت و در کمیسیون اداری و مالی بررسی شده و به صحن آمده بود.

کمیسیون اداری و مالی ایرادتی مانند نداشتن امضاء، نداشتن مبلغ و تحقق ۴۸ درصدی بودجه سازمان را به لایحه وارد کرده و عنوان آن را هم متمم بودجه نمی دانست.

در ابتدا، فائزه عبداللهی، عضو شورای شهر گرگان اظهارکرد: این لایحه متمم بودجه محسوب نمی شود زیرا شورای سازمان باید آن را بررسی می کرد و با امضا به صحن می آمد.

وی به برخی از سرفصل ها و ردیف های افزایش یافته اشاره کرد و گفت: افزایش ۳۸ درصدی حقوق پرسنل با توجه به افزایش هزینه ها محتمل بود.

عبداللهی بیان کرد: اما زمانی که درآمد تبلیغات شهر در ۶ ماهه محقق نشده این رقم که افزایش یافته قابل قبول نیست.

مخالف افزایش بودجه نیستیم

وی اضافه کرد: هیچ کس مخالف افزایش دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی بسکتبال به پنج میلیارد تومان نیست اما باید تمام بندهای لایحه بررسی و هر بند جدا رأی گیری شود.

حسین ربیعی دیگر عضو شورای شهر گرگان هم گفت: شب رحلت پیامبر (ص) زمان برگزاری جلسه نبود و یا باید زودتر برگزار می شد اما به دلیل فضاسازی پیش بینی شده، صرفاً برای این لایحه به شورا آمدم.

وی افزود: باید همه ورزش ها را یکسان دید و به هیئت های ورزشی کمک کرد.

محمد ابراهیم جرجانی هم با تأکید بر تأمین هزینه ها به وسیله اسپانسر گفت: باید بیش از این رقم ها برای ورزش شهر هزینه کرد.

این عضو شورای شهر گرگان افزود: علاوه بر هزینه و خرید بازیکن ما باید به دنبال بازیکن سازی باشیم تا بتوانیم بازیکن بومی به تیم ملی معرفی کنیم.

سعید رحیمی، عضو شورای شهر گرگان هم از افزایش ۱۰۰ درصدی دستمزد برخی از بازیکنان انتقاد کرد و گفت: در سال گذشته مربی بومی داشتیم که به دلیل عدم مدیریت صحیح نتوانستیم وی را حفظ کنیم.

رأی زنی برای جذب اسپانسر

در ادامه شهردار گرگان گفت: فصل گذشته بسکتبال حال خوبی بین مردم ایجاد کرد و این باعث شده که علیرغم تنگناهای مالی، بودجه این تیم افزایش یابد.

عبدالرضا دادبود افزود: کمیته راهبردی برای نظارت بر این تیم تشکیل شده و همچنین از سال قبل کمیته نظارت و ارزشیابی ایجاد شده بود که در این حوزه فعالیت می کردند.

وی از مذاکره با ۳۰ شرکت برای جذب اسپانسر خبرداد و گفت: ردیف های مختلف بودجه سازمان بررسی و بودجه بسکتبال به پنج میلیارد تومان افزایش یافت.

در ادامه حمیدرضا آقاملایی، رئیس شورای شهر گرگان این لایحه را اعلام رأی کرد و این امر با اعتراض عبداللهی روبرو شد زیرا وی معتقد بود که این لایحه بند به بند باید رأی گیری شود.

در نهایت لایحه با رأی حداکثری تصویب شد.

کد خبر 4756799

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =