اطاعت از ولایت شرط عزتمندی کشور در ۴۰ سال انقلاب بوده است

کرمانشاه- نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه ولایت پذیری و اطاعت از ولایت را شرط عزتمندی کشور در ۴۰ سال انقلاب دانست.

 به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام شمس الله جلیلیان امروز یکشنبه در مراسم عزای ۲۸ صفر که در مسجد جامع کرمانشاه برگزار شد،   با اشاره به شخصیت پیامبر اکرم(ص) و فرزندان بزرگوارش امام حسن مجتبی و امام رضا (ع) گفت: پیرامون شخصیت پیامبر اکرم(ص) و  فرزندان معصومش سخن زیاد است اما ما را یارای سخن گفتن در حد اینکه شان این بزرگواران رعایت شود، نیست و هرچه بگوییم باید نهایت اظهار عجز و ناتوانی کنیم اما این فرصت مغتنم و این جمعیت با شکوه چند نکته سیاسی اخلاقی و تربیتی را برمی تابد.

وی با اشاره به روایتی از حضرت عیسی در مواجه با یک چوپان افزود: تنها علمی که برای خدا باشد برای جامعه نیز اثر بخش خواهد بود و علمی برای خلاف این موضوع نباشد، برای جامعه نیز مضر خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه تاکید کرد: اگر علم  کسی زیاد باشد اما عامل به آن نباشد، فایده ای ندارد.

وی یادآور شد: زمانی که خداوند متعال بندگان شایسته را به عنوان الگو، حجت، رهنما، ولی و جانشین خود قرار داده است و برای سعادت و خوشبختی بشر هیچگاه زمین از حجت خدا خالی نبوده و حجت خدا راهنمای مردم به سوی خداست و بدون ولایت انسان نمی تواند به مقصد برسد.

هم و غم پیامبر اکرم(ص) از ابتدای بعثت تا زمان وفاتش مسئله ولایت بود

نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه هر زمانی باید مطیع ولی باشیم، به تلاش های پیامبر(ص) برای معرفی ولی بعد از خود اشاره کرد.

وی با بیان اینکه اطلاعت از ولی خیلی مهم است، گفت: پیامبر در واقعه غدیر بسیار محکم کاری کرد و تمام هم و غمش از ابتدای بعثت تا آخرین روزهای زندگی مبارکش مسئله ولایت بود.

تنها چیزی که پیامبر اکرم(ص) و خاندان بزرگوار ایشان برای آن هزینه دادند ولایت بود

نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه ادامه داد: مهمترین  چیزی که پیامبر(ص) و خاندان بزرگوار ایشان حاضر شدند برای احقاق آن هزینه بدهند، مسئله ولایت بود.

حجت الاسلام جلیلیان تاکید کرد: با توجه به هزینه هایی که پیامبر(ص) و خاندانش در این راستا داده اند، در قبال ولایت انسان باید احساس مسئولیت کند و مطیع محض ولایت باشد.

اطاعت از ولایت شرط عزتمندی کشور در ۴۰ سال انقلاب بوده است

نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، دین داری بدون پذیرش ولایت را بی معنا دانست و گفت: اطاعت پذیری از ولایت در مرحله بعدی است.

وی افزود: با نگاهی به ۴۰ سال انقلاب درمی یابیم هر جا نمره بالایی از اطلاعت از ولایت و ولایت پذیری داشته ایم، آنجا عزتمند بوده ایم.

نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه ادامه داد: در بین نیروهای مسلح اطلاعت از ولایت در اوج است و بقیه باید از این موضوع الگو بگیرند.

وی تصریح کرد: وقتی رهبر معظم انقلاب نظرش بر این است که باید توانمندی نیروهای مسلح ما به جایی برسد که بتواند دشمن را وادار به عقب‌نشینی کند و کسی جرئت تعرض به این مرز و بوم اسلامی را نداشته باشد، در اینجا ملاحظات سیاسی ملاحظه کاری نیست و طهرانی‌مقدم ها جان خود را فدا می‌کنند تا بُرد موشک ها را بالاتر ببرند و دقیق تر کنند و دشمن را مجبور به عقب نشینی کنند و قدرت تعرض به این کشور را نداشته باشند و وقتی ترامپ دیوانه رجز خوانی کند، عربستان و اسرائیل بگویند آقای ترامپ حواست باشد به ایران حمله نکنید و اگر به ایران حمله شود ما گرفتار می شویم و این ترس آنها و توانمندی ما به برکت اطاعت از ولایت است.

حضور مستشاری ایران در عراق و سوریه مانع حضور داعش در کنار مرزهای کشور شده است

نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه تاکید و خاطرنشان کرد: شرط سعادت ما نیز ولایت حضرات معصومین است.

وی با اشاره به توانمندی کشور در انرژی هسته ای و علوم موشکی، و همچنین عملکرد نامناسب خودروسازان داخلی، ولایت پذیری این خودروسازان را در مقایسه با توان کشور ضعیف دانست.

این مسئول با بیان اینکه بعضی ها محور مقاومت را باور نمی کردند، گفت: انقلاب نیروهای مسلح سپاه پاسداران می گفتند ما باید برویم حضور مستشاری در عراق و سوریه داشته باشیم تا عزتمند باشیم و این درحالی است که خانم هیلاری کلینتون گفتند ۱۱۲ کشور را رفته اند و به دنبال این هستیم که داعش را کنار مرزهای ایران بیاوریم اما  برخی می گفتند این حضور سپاه در کشورهایی چون عراق و سوریه و این هزینه برای چیست؟.

کد خبر 4757024

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =