پروژه‌های آبخیزداری اردبیل  ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

اردبیل - مدیرکل منابع طبیعی اردبیل گفت: پروژه‌های آبخیزداری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی با اعتبار ۲۷۰ میلیارد ریال در ۲۳ حوزه آبخیز استان اردبیل از پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی برخوردار است.

به گزارش خبرنگار مهر، شهامت هدایت پیش از ظهر دوشنبه در بازدید از پروژه‌های منابع طبیعی اردبیل از پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی طرح‌های آبخیزداری در استان خبر داد و افزود: برنامه‌های آبخیزداری امسال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در سطح استان اردبیل شامل اقدامات مکانیکی، بیو مکانیکی و بیولوژیکی آموزش، ترویج و جلب مشارکت‌های مردمی و تسهیل‌گری اجرای پروژه و اجرای پروژه کاداستر اراضی ملی و گشت با اعتبار ۲۷۰ میلیارد ریال در سطح تمامی شهرستان‌های تابعه در دست اجراست.

وی با اشاره به پیشرفت بسیار مناسب ۲۳ پروژه آبخیزداری استان، ادامه داد: بخش عظیمی از این پروژه ها در سفر رئیس جمهور به استان مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل همچنین با اشاره به اینکه این پروژه‌ها در سطح ۱۰ شهرستان استان اجرا می‌شود، تصریح کرد: کل مساحت اجرای این ۲۳ حوزه بالغ بر ۲۰۴ هزار هکتار است.

وی با اشاره به اینکه پروژه‌های آبخیزداری با توجه به وضعیت مناطق با اولویت اجرا می‌شوند، افزود: اولویت ما در اجرای پروژه‌های آبخیزداری در مناطق بحرانی استان است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل با بیان اینکه در سال گذشته ۶۷ درصد اعتبارات تخصیص یافته هزینه شده است، تصریح کرد: تکمیل تعدادی از پروژه‌های سال گذشته را در دست اجرا داریم.

وی اجرای عملیات بیولوژیک٬ اقدامات مقابله با ریزگردها و منابع آب زراعی و بالا بودن میزان رسوب و فرسایش در حوزه‌ها را از دیگر شاخص‌هایی عنوان کرد که در انتخاب حوزه‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل به فواید اجرای پروژه‌های آبخیزداری اشاره کرد و افزود: به منظور کنترل سیل و بالا بردن میزان مشارکت‌های مردمی ساکن در نواحی مورد انتظار و همچنین تقویت پوشش گیاهی مرتعی و جنگی از دیگر شاخص‌های درنظر گرفته شده انتخاب حوزه است.

کد خبر 4757499

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =