اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مهمترین اولویت پدافند غیرعامل است

سنندج - مدیر پدافند غیرعامل و بحران شهرداری سنندج گفت: اطلاع رسانی درست و فرهنگ سازی مهمترین نیاز در راستای توجه به پدافند غیرعامل به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی شهرداری سنندج، اسعد فرهادی مهمترین رسالت متولیان امر در حوزه پدافند غیرعامل را آگاه سازی جامعه و مدیران و کارشناسان دستگاه های اجرایی و بالابردن سطح آمادگی کشور در مقابل تهدیدات انسان ساز دانست و اظهار داشت: هفته پدافند غیرعامل این فرصت را فراهم می کند تا با کمک ایده و تخصص صاحب نظران و تلاش رسانه های جمعی این مهم در جامعه درونی شود.

وی افزود: از آنجایی که اقدامات پدافند غیرعامل در راستای مصون سازی شهر و شهروندان و حفاظت از دارایی های شهر در بخش های کالبدی و زیرساختی و نیروی انسانی ساکن در شهر است، می توان این موضوع را یکی از مهمترین مسایل مدیریت شهری دانست که صرف هزینه و وقت برای این امور بهترین سرمایه گذاری در توسعه پایدار شهر است.

مدیر پدافند غیرعامل و بحران شهرداری سنندج با اشاره به نامگذاری روزهای هفته پدافند غیرعامل از هشتم تا چهاردهم آبان ماه، ادامه داد: روز اول تحت عنوان حفظ سرمایه های کشور با مشارکت عمومی، روز دوم حفظ سرمایه های ملی در برابر تهدیدات با خود باوری و اقتدار علمی همه جانبه، روز سوم به عنوان روز صیانت از مردم در برابر تهدیدات دشمن و روز چهارم را مصون سازی زیرساخت های کشور با تفکر بسیجی، روحیه جهادی و مقاومت از سوی سازمان پدافند غیرعامل نامگذاری شده است.

فرهادی یادآور شد: جامعه سالم و آماده در برابر تهدیدات نوین عنوان روز پنجم هفته است و روز ششم تحت عنوان استحکام بخشی و صیانت از زیرساخت های کشور و روز آخر هفته پدافند غیرعامل نیز به عنوان روز پدافند غیرعامل، مقاومت و بازدارندگی با رونق تولید نامگذاری شده است.

وی بیان کرد: براساس برنامه ریزی صورت گرفته از سوی شورای پدافند غیرعامل استان در طول این هفته برنامه های متنوعی در حوزه های عملیاتی و آموزشی و فرهنگی در سطح استان برگزار می شود که شهرداری سنندج به عنوان رییس کارگروه پشتیبانی و خدمات شهری استان و شهرستان علاوه بر حضور و همکاری در اکثر برنامه های دیگر دستگاه های اجرایی در سطح شهر سنندج در دو بخش درون سازمانی و برون سازمانی بصورت تخصصی نقش آفرینی خواهد کرد.

مدیر پدافند غیرعامل و بحران شهرداری سنندج گفت: علاوه بر مزین کردن سربرگ مکاتبات اداری شهرداری در این هفته و برگزاری جلسات نکوداشت این هفته براساس برنامه ریزی صورت گرفته در بخش های فرهنگی و اطلاع رسانی تعداد قابل توجهی بنر، پوستر، استند با موضوع های مختلف پدافند غیرعامل تهیه و در فضاسازی سطح شهر و داخل ادارات در طول هفته نصب می شود.

فرهادی اظهار داشت: در خصوص اطلاع رسانی و آگاه سازی جامعه تعداد قابل توجهی کتاب و مقالات و داده های علمی حوزه پدافند غیرعامل و بحران در سایت رسمی شهرداری سنندج بارگذاری و تعدادی هم بروشور کاغذی توزیع می شود.

وی برگزاری دوره های آموزش عمومی پدافند غیرعامل را برای همکاران و شهروندان یکی دیگر از برنامه های این هفته بیان کرد و افزود: دو نفر از کارشناسان پدافند غیرعامل شهرداری که دوره های تخصصی مربیگری را در تهران دیده اند و چند نفر از کارشناسان آتش نشانی در خصوص مصون سازی شهروندان با همکاری آموزش و پرورش در سطح شهر اقدام به برگزاری دوره های آموزشی برای دانش آموزان مقطع متوسطه می کنند.

مدیر پدافند غیرعامل و بحران شهرداری سنندج برگزاری رزمایش حمله تروریستی (گاز کلر) را در یکی از روزهای هفته پدافند غیرعامل و رزمایش قطع برق و دیتای مرکزی شهرداری سنندج را دو برنامه مهم این هفته شهرداری سنندج اعلام کرد.

فرهادی در پایان با اشاره به اهمیت تحقق برنامه های پدافند غیرعامل در سربلندی و اقتدار همه جانبه کشور و توسعه پایدار منطقه و مصون سازی دارایی های شهر و شهروندان بر رعایت پیوست پدافند غیرعامل در عمران شهری تاکید و خواستار آگاه سازی بیشتر شهروندان از سوی دستگاه های فرهنگی و رسانه ها شد.

کد خبر 4757533

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =