لزوم افزایش تاب آوری شهری در استان تهران

قرچک- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران بر لزوم افزایش تاب آوری شهری در استان تهران تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد تقی زاده پیش از ظهر دوشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری شهرستان قرچک اظهار داشت: بازآفرینی امری فرآیندی است و صرفاً مبحث کالبدی و فیزیکی در آن مدنظر نیست بلکه دیدگاه همه جانبه به محلات دارد چرا که توسعه اساساً همه جوانب اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ... را مدنظر دارد.

تقی زاده افزود: در حوزه بازآفرینی باید تاب آوری در شهرها و خاصه در محدوده بافت فرسوده ارتقا یابد به طوریکه در شرایط عادی خدمات را ارائه و در موارد خاص نیز واکنش‌های لازم بروز داده شود.

وی در ادامه بیان داشت: پروژه‌های محرک توسعه برای بازآفرینی پایدار شهری با مشارکت بخش خصوصی باید انجام شود و ارائه بسته‌های تشویقی نه تنها از سوی شهرداری‌ها بلکه با همکاری همه دستگاه‌ها باید انجام شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی در قالب پروژه با تأکید بر توانمندسازی بافت‌های فرسوده انجام شود و اگر مردم از حیث اجتماعی و اقتصادی توانمند نشوند کار همه جانبه انجام نداده ایم.

تقی زاده بیان داشت: در بازآفرینی پایدار شهری ادارات به دنبال اقدامات ویژه باشند نه وظایف ذاتی و همچنین مشارکت جدی و معنادار داشته باشند و هدف آنان فقط شرکت در جلسات نباشد و ارائه بسته‌های تشویقی برای جامعه هدف از سوی همه دستگاهها به اجرا در بیاید و گزارش آنها بطور مرتب به فرمانداری ارائه شود لذا در بازآفرینی پایدار شهری بافت فرسوده و ناکارآمد در اولویت بوده و از بعد فرهنگی، اجتماعی و ... حائز اهمیت است چرا که در بازآفرینی پایدار شهری مردم جامعه هدف ما هستند از این حیث برای توانمندسازی آنان باید تلاش کرد.

وی اظهار داشت: در اجرای پروژه های محله ای از ظرفیت بخش خصوصی استفاده شود، خدمات ادارات در محدوده بافت فرسوده باید جاذبه داشته باشد و مثل امور روزمره نباشد به این معنا که با در نظر گرفتن امتیازات برای استفاده کنندگان امور پیش برود و در این راستا منطقه پوئینک قرچک قابلیت بسیار بالایی دارد که طرح های محرک توسعه در آن انجام شود و حتی می تواند در استان تهران الگو شود.

 

کد خبر 4757691

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =