فلسفه امر به معروف و نهی از منکر باید در دانشگاه‌ها تبیین شود

کاشان - رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان کاشان گفت: فلسفه امر به معروف و نهی از منکر باید در دانشگاه ها و برای جوانان و دانشجویان تبیین و تفسیر شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله عبدالنبی نمازی شامگاه دوشنبه در حاشیه عیادت از جوان آمر به معروف و ناهی از منکر کاشانی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از وظائف مهم اجتماعی حکومت اسلامی احیای امر به معروف و نهی از منکر است، اظهار داشت: طبق آیات قرآنی و همچنین روایات امر به معروف و نهی از منکر دو فریضه مهم و عظیم است که به وسیله آن جامعه اداره و حق مظلومین گرفته می شود.

وی با اشاره به لزوم احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی ابراز داشت:، تبیین فرهنگ امر به معروف در جامعه در راستای احیای این فریضه الهی ضرورت دارد.

انجام  فریضه امر به معروف باعث نجات جامعه از انحراف است

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان کاشان با بیان اینکه انجام این فریضه باعث نجات جامعه از انحراف است، تصریح کرد: اگر کسی در جامعه فاسد باشد فساد آن به دیگر افراد جامعه انتقال می شود اما در صورتی که افراد جامعه نسبت به هم و همچنین سرنوشت جامعه بی تفاوت نباشند از انتقال این فساد به دیگران جلوگیری می شود.

وی افزود: علاوه بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه به صورت فرهنگ درآید، ادارات و دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی باید امر به معروف و نهی از منکر را برای مردم تبیین کنند.

امام جمعه کاشان تصریح کرد: فلسفه امر به معروف و نهی از منکر باید در دانشگاه ها برای جوانان و دانشجویان تبیین و تفسیر شود.

کد خبر 4758121

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =