ولایت فقیه روح اصلی حاکم بر دین اسلام است

کاشان - مدیر کل روابط عمومی شورای نگهبان با بیان اینکه ولایت فقیه روح اصلی حاکم بر دین اسلام است، گفت: عملکرد حضرت عباس در پیروی از ولایت فقیه یک دوره آموزشی امام شناسی کامل است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رضازاده  عصر سه شنبه در جمع عزاداران امام رضا(ع) در مجمع فرهنگی امامین عسگریین کاشان با بیان اینکه افرادی که در طول تاریخ از آنها به نیکی یاد می شود در آزمایش های سیاسی اجتماعی موفق بوده اند، اظهار داشت: از جمله این افراد که در بین علمای شیعه به زیارت ایشان سفارش شده است، خواجه اباصلت هست که حتی تا آخرین روزها و ساعات زندگی امام رضا(ع) در کنار ایشان بود.

وی با اشاره به اینکه تعداد آیاتی که درباره مسائل سیاسی اجتماعی در قرآن ذکر شده بیش از آیات مربوط به مسائل انفرادی است، ابراز داشت: فلسفه جدا نبودن دین از سیاست به دلیل همین اهمیتی است که دین اسلام به مسائل اجتماعی و سیاسی می دهد.

مدیر کل روابط عمومی شورای نگهبان با ذکر مثال هایی از تاریخ اسلام از افرادی که در آزمایش های مربوط به مسائل سیاسی و اجتماعی دوران خود مردود شدند، تصریح کرد: افرادی که در زمان هجرت امام حسین(ع ) از مکه به کربلا توصیه به امام زمان خود کردند که به این سفر نروند از این جمله هستند.

وی با بیان اینکه افرادی هم مثل حضرت عباس(ع) بدون هیچ سوال و توصیه ای همراه با امام حسین(ع) در این سفر همراه ایشان آمدند، بیان داشت: پیروی محض و بدون چون و چرای حضرت عباس(ع) از امام زمان خود باعث شد که خداوندبه ایشان توجه داشته باشد به نحوی که قبر و مزار ایشان روبروی قبر مطهر امام حسین(ع) قرار گرفت.

پیروی محض حضرت عباس(ع) از امام حسین(ع) یک امام شناسی کامل است

رضازاده تصریح کرد: عملکرد حضرت عباس(ع) در پیروی محض از ولایت فقیه و امام خود یک دوره آموزشی امام شناسی کامل است.

وی  افزود: از دیدگاه اسلام ضرورتی بر معصوم بودن ولی فقیه وجود ندارد اما همانطور که در زمان نبودن امام در مسائل دینی به ولی فقیه مراجعه می کنیم در مسائل سیاسی اجتماعی هم باید برای نجات جامعه به ولی فقیه مراجعه کنیم.

مدیر کل روابط عمومی شورای نگهبان با اشاره به اینکه مثال امام در جامعه مثال کعبه است که افراد باید به دور آن طواف کنند، افزود: روح حاکم بر اسلام مفهوم امامت و ولایت است.

وی با بیان اینکه حضرت ابراهیم(ع) یکی از معدود پیامبران خدا بود که علاوه بر رسالت به مقام امامت نیز رسیده بود، ابراز داشت: علت اصلی اعطای مقام امامت به حضرت ابراهیم(ع) شجاعت و عدم وابستگی او به دنیا بود.

کد خبر 4758403

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =