ماجرای جلب مشتری با عرضه ابزار و تصاویر نامتعارف در کرج

کرج-رئیس اتحادیه پوشاک فروشان کرج گفت: گاهی فروشندگان برای جلب مشتری لباس‌هایی با نقش و نگار غیرمتعارف و ابزار شیطان پرستی عرضه می کنند که از ممنوعیت آن بی‌خبر هستند.

میراسماعیل صدیق در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص کشف پوشاک، وسائل و یا زیورآلات غیرمتعارف در برخی واحدهای صنفی شهرستان کرج که بر وری برخی از این اجناس آرم و یا نمادهایی از شیطان پرستی وجود دارد، اظهار کرد: در زمینه مقابله با عرضه چنین لباس ها و یا ابزاری همه روزه بازرسان اتحادیه پوشاک بازدیدهایی از واحدهای صنفی زیرمجموعه انجام می شود که مشتمل بر بررسی مواردی است که در این فروشگاه ها عرضه می شود و یا در ویترین ها نمایش داده می شود.

وی تاکید کرد: در کنار بازرسی های روزانه بازرسان اتحادیه پوشاک، اداره نظارت بر اماکن عمومی نیز به صورت هفتگی و ماهانه بازدیدهای خود را از واحدهای صنفی عرضه کننده پوشاک انجام می دهد.

رئیس اتحادیه پوشاک فروشان کرج افزود: فروشندگانی که اقدام به فروش پوشاک و یا وسائلی با نماد شیطان پرستی می کنند، اغلب نسبت به این موضوع ناآگاه بوده و اطلاعی از طرح برخورد اتحادیه اصناف و اداره نظارت بر اماکن با عرضه چنین اجناسی ندارند، آنها در بیشتر موارد فروشندگانی هستند که به تازگی وارد عرصه کار شده اند و از ممنوعیت فروش این اجناس خبر ندارند.

بازرسان اداره کل تعزیرات حکومتی استان البرز نیز در گشت های مشترک با اداره نظارت بر اماکن عمومی حضور دارندصدیق با اشاره به اینکه در جریان بازرسی های مستمر اتحادیه پوشاک فروشان کرج این نوع لباس هاس غیر متعارف و یا ابزار و زیورآلات شیطان پرستی از واحدهای صنفی عرضه کننده جمع آوری می شود، افزود: در این میان هستند فروشندگانی که علیرغم تذکرات مکرر ما باز هم اصرار بر عرضه این نوع اجناس دارند که در این صورت واحدهای صنفی این افراد پلمب می شود.

وی با تاکید بر اینکه بازرسان اداره کل تعزیرات حکومتی استان البرز نیز در گشت های مشترک با اداره نظارت بر اماکن عمومی حضور دارند، گفت: در این بازرسی ها در صورت مشاهده عرضه پوشاک غیرمتعارف در واحدهای صنفی علاوه بر پلمب، اتخاذ جریمه و معرفی به مراجع قضایی برای این واحدهای صنفی منظور می شود.

رئیس اتحادیه پوشاک فروشان کرج تاکید کرد: در قالب بازرسی گشت های مشترک تعزیرات حکومتی و اداره نظارت بر اماکن عمومی، اگر اجناس کشف شده از واحدهای صنفی عرضه کننده پوشاک به صورت قاچاق باشد که مشمول جرائم کالای قاچاق نیز می شود و اگر موارد منکراتی باشد به مراجع قضایی معرفی شده و برای آنها جرائم منکراتی لحاظ می شود.

در برخی مناطق شهر مانند مهرشهر و یا رجائی شهر موارد متعددی از عرضه پوشاک غیر متعارف و یا وسائل و زیورآلات شیطانی پرستی را شاهد هستیمصدیق با اشاره به اینکه گاهی فروشندگان به دلیل جلب مشتری لباس هایی با نقش و نگار غیرمتعارف در ویترین ها نمایش می دهند و این در حالی است که از ممنوعیت عرضه آن در بازار اطلاعی ندارند، افزود: نمایش کلاه گیس، نقاب بالماسکه، گردنبند و دیگر وسائلی که نمایشی از شیطان پرستی و یا نمادی از فرقه ها است گاهی در ویترین های پوشاک فروشان عرضه می شود که در بازرسی ها این موارد متخلف را جمع آوری می کنیم و جلوی فروش آن گرفته می شود.

رئیس اتحادیه پوشاک فروشان کرج افزود: در این میان نظارت بر مزون های لباس بخش مهمی از کار است، یکسری از این مزون ها از اتحادیه پوشاک مجوز کار دارند و قانون مند هستند، اما تاکید ما بر بازرسی از واحدهایی است که در خانه ها و یا مکان های شخصی اقدام به برگزاری شوی لباس و فروش اجناس ممنوعه دارند اینها از بازرسی ها مخفی هستند در حالی که مرتکب خلاف شده اند.

موارد تخلف واحدهای عرضه پوشاک نداشتن جواز کسب، نداشتن کارت مباشرت، تخلف فروش اجناس نامتعارف استصدیق عنوان کرد: برپایی بسیاری از مزون ها و یا شوهای لباس در واحدهای آپارتمانی و خانه های مسکونی بدون اخذ مجوز از اتحادیه پوشاک است، به همین دلیل تنها از طریق تبلیغات این مزون ها در فضای مجازی، در سطح معابر و خیابان ها و یا نصب تبلیغات در آسانسورها از وجود چنین مکان هایی مطلع می شویم، برای ورود به این مکان های عرضه و فروش لباس و بازرسی از آن به یقین حکم داداستانی لازم است.

وی در بخش دیگری در خصوص آمار واحدهای صنفی عرضه کننده پوشاک در کرج که امسال تخلف داشته و پلمب شده اند، بیان کرد: این آمار به صورت هفتگی بیش از سه تا چهار مورد و در یک‌ماه این آمار به حدود ۲۰ مورد هم می رسد و موارد تخلف این واحدها به عدم جواز کسب، نداشتن کارت مباشرت، تخلف فروش اجناس نامتعارف و ... است.

رئیس اتحادیه پوشاک فروشان کرج در پایان تاکید کرد: مسئله فروش پوشاک امری مهم است؛ چون با فرهنگ جامعه ارتباط دارد و هرجا تخلفی در این مورد مشاهده شود اداره اماکن با اعمال قانون در این مورد ورود می کند.

کد خبر 4758801

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =