محموله بزرگ مکمل غذایی و آمپول جوان‌سازی پوست قاچاق در دیر کشف شد

بوشهر - ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر گفت: محموله بزرگ مکمل غذایی و آمپول جوان‌سازی پوست قاچاق در دیر کشف شد.

به گزارش خبرنگار مهر، بهروز قره بیگی صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مقابله با قاچاق را به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار داریم و کارکنان گمرکات استان به این موضوع توجه خاص و ویژه‌ای دارند.

وی خاطرنشان کرد: با هوشیاری کارکنان در گمرک دیر حدود ۹۰ هزار عدد قرص مکمل غذایی قاچاق و همچنین ۴۳۲ عدد آمپول جوانسازی پوست (آبرسان) قاچاق در بندر دیر کشف و ضبط شد.

مدیرکل گمرک بوشهر اضافه کرد: قاچاقچیان قصد داشتند کالاهای یاد شده را بدون اخذ مجوزهای لازم از دستگاه‌های ذی ربط وارد کشور کنند که با هوشیاری کارکنان گمرک مواجه شده و کالای آن کشف و ضبط شد.

وی افزود: در دو محموله کشف شده تعداد ۴۳۲ عدد آمپول ۱۰ میلی متری جوان سازی پوست به ارزش تقریبی ۲۵۹ میلیون ریال کشف و ضبط شد.

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر اضافه کرد: همچنین در همین گمرک و از موتولنج دیگر تعداد ۸۹ هزار و ۱۱۰ عدد قرص مکمل غذایی قاچاق و ۸۴ بشکه مکمل غذایی به صورت ژله‌ای ساخت کشور آمریکا از چشمان تیزبین کارکنان گمرک پنهان نماند.

قره بیگی افزود: مکمل غذایی مکشوفه تحت ۲۴ برند مختلف آمریکایی در قالب ۹۱۶ قوطی  و ۸۴ بشکه  یک لیتری  و به ارزش تقریبی یک میلیارد و ۳۷۶ میلیون ریال است.

  ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر یادآور شد: در همین راستا کالاهای مکشوفه یاد شده پس از تنظیم صورتجلسه کشف، تشکیل پرونده و به مراجع قضایی ارجاع شده است.

وی با بیان اینکه اولویت‌های گمرک مبارزه با قاچاق کالا به ویژه  ممانعت از ورود کالاهای ممنوعه و بدون مجوز به کشور است، خاطرنشان کرد: در همین راستا ماموران و کارکنان گمرکات استان بوشهر با حساسیت و هوشیاری بالا همواره سعی کرده اند به عنوان مرزبانان اقتصادی کشور در امر مبارزه با قاچاق کالا پیش قدم باشند.

کد خبر 4758901

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 11 =