تجهیزات و نیروی انسانی برای اداره استاندارد مرکزی فراهم شود

اراک- نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس گفت: باید تجهیزات و نیروی انسانی برای اداره استاندارد استان مرکزی فراهم شود تا این دستگاه بتواند به خوبی وظایف خود را عملیاتی سازد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر کریمی روز چهارشنبه در آیین گرامیداشت روز جهانی استاندارد در اراک، اظهار داشت: خدمات اداره کل استاندارد استان مرکزی مکمل تولید، صنعت و تضمین کننده کیفیت کالای ایرانی است و تمام دست اندرکاران این عرصه باید برای ارتقای کیفیت کالای ایرانی تلاش کنند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس افزود: استاندارد یک عرضه و زمینه کاملا تخصصی است و تمامی مشاغل در این حوزه باید به افراد صاحب صلاحیت و تخصص سپرده شود.

کریمی با بیان اینکه سازمان استاندارد برای انجام وظایف نیازمند تجهیزات و امکانات است، تاکید کرد: با توجه به بازدید میدانی به عمل آمده از اداره کل استاندارد استان، مشخص شد که این نهاد با مشکل تجهیزات مواجه است و با توجه به تنوع رشته های تولیدی و صنعتی از قبیل سنگ، صنایع شیمیایی و... لازم است که مسئولین سازمان برنامه و بودجه استان برای تقویت امکانات این نهاد اقدام کنند.

وی با اشاره به کمبود نیروی انسانی در اداره کل استاندارد استان گفت: این اداره کل دارای بیشترین پست های خالی است و به جذب نیروهای متخصص در ادارات در سطح شهرستان ها نیاز دارد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس بیان کرد: رسالت اصلی سازمان استاندارد علاوه بر دفاع از کیفیت کالای ایرانی، حفاظت از جان و مال مردم است که وظیفه خطیر و مهمی قلمداد می شود زیرا به واسطه نظارت کیفی که بر تولیدات به این سازمان سپرده شده، هیچگونه کوتاهی در این حوزه قابل بخشش نیست.

کریمی خاطر نشان کرد: یکی از وظایف سازمان ها حضور سمن ها و تشکل های مردم نهاد در عرصه استاندارد است و ما یک تشکل قانونی به نام انجمن حمایت از مصرف کننده داریم که فعال نیست و باید توسعه پیدا کند.

وی تصریح کرد: باید حضور مردم در قالب تشکل ها و سمن های مردمی توسعه پیدا کند تا بتوانند از این طریق نظرات خود را در خصوص کالاهای مصرفی به سازمان استاندارد و تولیدکنندگان منعکس کنند.

نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان افزود: امروز مردم نسبت به کیفیت خودروهای داخلی گلایه مند هستند و باید این گلایه ها در قالب موسسات شناسنامه دار به صورت تخصصی منعکس شود و این حق طبیعی مردم است که نظر خود را در مورد کالاهای مصرفی مطرح کنند.

کریمی اظهار کرد: فعالیت های پژوهشی و استفاده از ظرفیت دانشگاه ها به منظور تقویت انجام فعالیت های اداره کل استاندارد موثر است و نباید نسبت به این ظرفیت ها غافل بود.

وی گفت: کنترل کالاهای صادراتی مهم است چرا که کالایی که به دست مصرف کننده خارجی با نشانه استاندارد ایرانی می رسد، نشان از سند هویت و اعتبار ایرانی است و نباید اجازه دهیم صادرات هیچ کالای ایرانی بدون برخورداری از سطح کیفیت لازم انجام شود.

کریمی افزود: کالای صادر شده‌ای استان نیز باید از سطح کیفیت لازم برخوردار باشد تا دغدغه برای آینده صادرات استان وجود نداشته باشد.

کد خبر 4759500

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 10 =