بی تفاوت بودن افراد باعث رشد فزاینده منکر در اجتماع می شود

کاشان - نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در حاشیه عیادت از جوان کاشانی آمر به معروف و ناهی از منکر گفت: بی تفاوت بودن افراد باعث رشد فزاینده منکر در اجتماع می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدجواد ساداتی نژاد شامگاه چهارشنبه در حاشیه عیادت از جوان بسیجی کاشانی آمر به معروف و ناهی از منکر با بیان اینکه رخ دادن این اتفاق در شهر کاشان بسیار نادر است، اظهار داشت: با توجه به سبقه مذهبی کاشان انتظار اینکه یک جوان بسیجی امر به معروف و ناهی از منکر در هنگام تذکر لسانی مورد حمله یک سری افراد هنجارشکن قرار بگیرد دور از واقعیت بود.

وی با اشاره به اینکه اقدام این جوان برای حفظ امنیت و آسایش شهروندان کاشانی قابل ستایش است، ابراز داشت: بازخوردهای اجتماعی این اتفاق بسیار مورد توجه بود.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از مدیران و مسئولین شهرستان کاشان که از همان لحظات اولیه پیگیر این اتفاق بوده اند، تصریح کرد: با وجودی که این اتفاق برای شهری مثل کاشان سنگین بود ولی عکس العمل اجتماعی و همچنین مدیران شهری نسبت آن قابل ستایش است.

برخورد جدی با هنجارشکنان جامعه مورد انتظار آحاد مردم

وی از برخورد جدی با خاطیان این حادثه خبر داد و افزود: برخورد شدید و جدی مقامات قضایی و انتظامی با هنجارشکنان اجتماعی و افرادی که مخل امنیت و آسایش شهروندان کاشانی می شوند مورد انتظار همه آحاد جامعه است.

ساداتی نژاد با بیان اینکه آمران به معروف و ناهیان از منکر در جامعه مورد حمایت قانونی هستند، بیان داشت: نسبت به منکر در جامعه نباید بی تفاوت بود.

وی با اشاره به اینکه بی تفاوت بودن افراد در جامعه باعث رشد فزاینده منکر می شود، ابراز داشت: مردم و مدیران باید سعی کنند در جامعه یک بستر امنی را برای افراد آماده کنند.

سرپرست دادستانی عمومی و انقلاب شهرستان کاشان هم در این دیدار با بیان اینکه در کاشان انتظار وقوع چنین حوادثی را نداریم، اظهار داشت: درک این گونه مسائل برای مردم کاشان مشکل است.

روح الله دهقان با بیان اینکه به محض اطلاع از وقوع چنین حادثه ای دادستانی تمام تلاش و کوشش خود را انجام داد تا ضاربین این اتفاق دستگیر شوند، ابراز داشت: علت اصلی دستگیری دیرهنگام ضاربان این بود که خانواده بسیجی آمر به معروف و ناهی از منکر مجروح شده این اتفاق را دیر به دادستانی اطلاع دادند.

ضاربان ۳۰ساعت پس از اقدام مجرمانه خود دستگیر شدند

وی با اشاره به اینکه ضاربان ۳۰ ساعت پس از اقدامات مجرمانه خود دستگیر شدند، ابراز داشت: برای ضارب اصلی قرار بازداشت موقت صادر شده است.

وی با بیان اینکه اراده دادگستری و دادستانی برخورد جدی با این ناهنجاری های اجتماعی است، تصریح کرد: دادستانی کاشان در برخورد با افرادی که آسایش و امنیت را از شهروندان سلب کنند هیچ اغماضی ندارد.

تقویت ستاد امر به معروف و نهی از منکر و همچنین آموزش باید مورد توجه قرار گیرد

سرپرست دادستانی عمومی و انقلاب شهرستان کاشان افزود: تقویت ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان و همچنین آموزش به نیروهای این ستاد و اعضای بسیج باید در اولویت برنامه های نهادهای مسئول باشد.

کد خبر 4759554

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =