طرح های گردشگری در حریم راه های مازندران در اولویت قرار گیرند

ساری - استاندار مازندران گفت: برای سامان بخشی به ساخت و سازها در حریم راه ها باید طرح های گردشگری در اولویت قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد حسین زادگاه صبح پنجشنبه در شورای برنامه ریزی با بیان اینکه در حریم راههای استان با مشکل مواجه هستیم اظهار داشت: برای سامان بخشی به ساخت و سازها در این حریم باید گردشگری در اولویت قرار گیرد زیرا مازندران به عنوان استان گردشگری معروف است.

وی با اظهار اینکه اراضی حریم راههای استان با اولویت گردشگری دارای ارزش افزوده می شوند گفت: این طرح را می توان به صورت پایلوت در حریم چند راه استان اجرا کرد.

وی افزود: به عنوان نمونه در حریم جاده ساری – فرح آباد، تاسیسات گردشگری بنا شده است که ۹۰ درصد آن مجوز قانونی ندارند و باید ساخت و ساز حریم راهها سامان یابد.

استاندار مازندران خواستار بررسی و مشخص شدن جذابیت های حریم راههای استان شد و ادامه داد: طبق ماده ۵ وزارت راه و شهرسازی برای ارتقای کیفیت فضای راهها، وضعیت کاربری های موجود، مستحدثات، مسائل زیست محیطی و غیره تامین کاربری مناسب را مدنظر را قرار دهد.

حسین زادگان با بیان اینکه باید مشخص شود حریم چند کمربندی استان دست نخورده و بکر باقی مانده است یادآور شد: باید کاربری حریم راهها با اولویت گردشگری، کشاورزی و غیره مورد مطالعه قرار گیرد.

استاندار مازندران خواستار مطالعه برای اجرای مگاپروژه ها نظیر پروژه پایانه برنج و طرح های تولیدی در استان شد.

کد خبر 4759661

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =