کرمان ظرفیت پایلوت طرح های اقتصادی وقف را دارد

کرمان - نماینده مردم کرمان و راور با اشاره بر لزوم توجه ویژه به اقتصاد وقف در نظام اقتصادی کشور است، گفت: کرمان این ظرفیت را دارد به عنوان پایلوت طرح های اقتصاد وقف در کشور مطرح باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا پور ابراهیمی صبح پنجشنبه به مناسبت دهه وقف در دیدار صمیمی با کارکنان اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کرمان با اشاره به وضعیت امروز اقتصاد کشور اظهار داشت: امروز کشور در یک وضعیت و شرایط سخت اقتصادی بوده و مورد هجمه تمام عیار اقدامات سختگیرانه از سوی آمریکا قرار گرفته است.

وی افزود: یکی از ظرفیت هایی که می تواند امروز برای کشور مثمر ثمر واقع شود، توجه به اقتصاد وقف در نظام اقتصادی کشور است، اما متاسفانه در محاسبات و معاملات کشور نقش وقف کمرنگ است.

تاثیر مثبت احیای موقوفات در معیشت مردم

پور ابراهیمی با بیان اینکه وقف علاوه بر کارکردهای فرهنگی و مذهبی که دارد، می تواند با ظرفیت موجود موتور محرک اقتصاد کشور واقع شود، تصریح کرد: احیاء موقوفات در معشیت مردم اثر مستقیمی دارد و با توجه به شرایط کنونی کشور نیاز است حوزه اقتصاد وقف احیاء شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بی توجهی برخی نهادها به مطالبات اوقاف اشاره کرد و گفت: پرداخت مطالبه حق موقوفه یک وظیفه شرعی و قانونی است و رعایت حق وقف می تواند منجر به اجرای نیت واقف چه ساخت مسجد و چه دستگیری از نیازمندان شود.

اوقاف نقش مهمی در سرانه تولید کشور دارد

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که کرمان این ظرفیت را دارد به عنوان پایلوت طرح های اقتصاد وقف در کشور مطرح باشد، افزود: اگر در حوزه اقتصاد وقف به شکل جدی ورود کنیم علاوه بر رونق گرفتن موقوفات منافع اقتصادی به وجود آمده از وقف در رشد تولید و اشتغال  نیز چند برابر می شود.

وی رویکرد جدید برنامه های توسعه اقتصادی توسط رئیس سازمان اوقاف در کشور را فرصت مغتنمی برای توسعه و ایجاد تحول در موقوفات ذکر کرد و گفت: اوقاف نقش مهمی در سرانه تولید کشور دارد و یکی از موضوعات مهم استفاده بهینه از همین دارایی‌های وقفی است.

پور ابراهیمی اظهار داشت: تحول در ساختار وقف یک ضرورت است و مجلس آماده هر گونه همکاری با اوقاف در اجرای طرح های اقتصادی است.

کد خبر 4759685

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =