انتخابات  پرشوری در پیش داریم/توان استیضاح رئیس جمهور وجود داشت

شیراز _ نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: برخلاف تبلیغات و تلاش ها شاهد انتخابات پرشور در کشور خواهیم بود به خصوص طیف خاکستری به پای صندوق رای خواهد آمد.

به گزارش خبرنگار مهر، فرج الله رجبی ظهر پنجشنبه در نشست خبری با اشاره به وضعیت استان فارس افزود: با توجه به شرایط امروز کشور و مشکلات موجود اقدامات خوبی در استان فارس انجام شده اما کمتر مورد توجه است.

وی ادامه داد: سالهاست که مباحث فرهنگی و زیست محیطی به جای چهارچوب و تولید محتوا با آن برخورد می کنیم مانند توقیف فیلم و مباحث مربوط به حجاب.

نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید تولید محتوا داشته باشیم اما نهادهای فرهنگی باید متناسب با بودجه دریافتی تولیدات فرهنگی داشته باشیم.

رجبی یادآور شد: به دلیل نبود راهکارهای فرهنگی باید دستگاه قضایی به مباحث مختلف ورود کند.

وی تاکید کرد: سلبریتی ها متولی مباحث فرهنگی و دینی نیستند و زمانیکه دستگاه های فرهنگی و مذهبی تولید محتوا نکنند سلبریتی ها ورود می کنند.

نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه انتخابات در کشور دارای جایگاه والایی است، گفت: عدم حضور در انتخابات باعث ضعیف شدن بزرگترین نهاد مردمی قانون گذاری در کشور خواهیم بود.

رجبی تصریح کرد: به اعتقاد من در این دوره از انتخابات شاهد حضور بیشتر مردم در انتخابات خواهیم بود به خصوص طیف خاکستری بیشتر ورود می کنند.

وی یادآور شد: زمانیکه این مجلس شروع بکار کرد چندین چالش بزرگ در کشور مطرح بود که از جمله آن موسسات مالی بود که با مدیریت مجلس این مشکلات حل شد.

نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: نمره این مجلس منفی نیست و به خوبی مشکلات مدیریت شد بنابر این مجلس نمره قبولی می گیرد.

رجبی در خصوص شورای نگهبان نیز گفت: بحث تایید صلاحیت ها در حوزه انتخابات پذیرفته شده است و تمامی گروه ها برای آن برنامه ریزی خواهند داشت.

وی در خصوص طرح شفافیت نیز یادآور شد: در طرح قبلی گروهی تلاش داشتند آرای مردم را از بیرون مدیریت کنند اما در طرح جدید یک نگاه عمومی به شفافیت است که مورد استقبال نمایندگان شیراز قرار گرفته است.

نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مدیران امروز محافظه کار شدند به خصوص در دانشگاه ها که اجازه برگزاری نشست ها و گفت و گو ها را نمی دهند که این موضوع در دانشگاه شیراز و علوم پزشکی به شدت وجود دارد.

رجبی در خصوص رفراندوم نیز گفت: این طرح هم مانند دیگر مباحث برای مردم شفاف نمی شود زیرا در کشور ما فضای گفت و گو وجود ندارد و در هر موضوعی موافق و مخالف به خیانت متهم می شود.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر، در خصوص توانایی مجلس نیز ادامه داد: مجلس به جمع بندی استیضاح رئیس جمهور نرسید نه اینکه توانایی انجام این کار را نداشت.

نماینده شیراز یادآور شد: همیشه در کنار مردم بودیم و اگر صحبتی به بیرون نیامد برای حفظ آرامش جامعه است.

کد خبر 4759694

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =