سوار کردن دانش‌آموز بیش از ظرفیت سرویس مدارس توجیه ندارد

بیرجند- معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی‌ گفت: مواردی چون سوار کردن دانش‌آموز بیش از ظرفیت سرویس مدارس توجیه نداشته و خطرآفرین است.

به گزارش خبرنگارمهر، حجت‌الاسلام یدالله وحدانی‌نیا صبح پنج شنبه درجلسه کارگروه کاهش و پیشگیری از تصادفات خراسان‌جنوبی اظهارکرد: وضعیت تصادفات نه تنها در خراسان‌جنوبی بلکه در کشور یک قصه پرغصه است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: در خراسان‌جنوبی علی‌رغم فرهنگ بالای مردم، در زمینه فرهنگ رانندگی نمی‌توانیم به عموم افراد نمره خوبی بدهیم و وضعیت زیرساخت‌های جاده‌ها و ایمنی خودروها نیز قابل قبول نیست.

وحدانی‌نیا ادامه داد: بر طبق قوانین اگر حسب نظرکارشناس، وضعیت راه و جاده در وقوع تصادفات مؤثر باشد، متصدیان مربوطه در این زمینه باید پاسخگو باشند.

وی افزود: برخی از تصادفات در خراسان‌جنوبی بر اثر برخورد با شتر رخ می‌دهد که در این زمینه در جلسات قبل برای جمع‌آوری شترهای رها شده در اطراف جاده‌ها تصمیماتی گرفته شد که ضروری به نظر می‌رسد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی‌گفت: متأسفانه در داخل شهرها به واسطه عدم ایمنی کانال‌های درون شهر بیرجند، دو مورد تصادف منجر به فوت رخ داد و مواردی هم منتهی به مجروحیت داشته‌ایم.

وحدانی‌نیا اظهارکرد: اخیرا هم دادستان با شهرداری در این زمینه مکاتباتی داشته و زمانی نیز برای ایمن‌کردن این کانال‌ها در نظرگرفته شده است.

وی بیان‌کرد: قصور مسئولین امر در تصادفات حسب قانون حتما در نظر گرفته می‌شود که در زمینه ایمنی کانال‌ها نیز این مهم مدنظر است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی با بیان ضرورت رسیدگی به وضعیت سرویس مدارس یادآورشد: برخی از والدین در این زمینه به ویژه در مورد نداشتن مراقب و محافظ در این سرویس‌ها گلایه‌هایی دارند.

وحدانی نیا گفت: در زمینه وضعیت مشکلات سرویس مدارس در مهرماه به واسطه شروع مدارس و مشخص نبود وضعیت سرویس‌ها اندکی تساهل کردیم ولی این مسائل چون سوارکردن بیش از ظرفیت مسافر در حال حاضر توجیه ندارد.

وی با اشاره به اینکه برحسب برخی از نشانه‌ها در بیرجند یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای قرار است به طالقانی منتقل شود، یادآور شد: باید این موضوع پیگیری شود چرا که در حال حاضر خیابان طالقانی گره ترافیکی دارد و انتقال فروشگاه و نبود پارکینگ بر این مشکل می‌افزاید.

کد خبر 4759743

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =