کانال‌های بی‌ حفاظ شهر بیرجند تهدید جان مردم شده است

بیرجند-رئیس اداره عملیات پلیس راهور خراسان‌جنوبی گفت: کانال‌های بی‌حفاظ شهر بیرجند تهدید جان مردم شده که نمونه آن را در دو مورد حادثه سقوط خودرو در کانال حاشیه بلوار شهید فایده می‌توان دید.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد قاسمی صبح پنج شنبه درجلسه کارگروه کاهش و پیشگیری از تصادفات خراسان‌جنوبی اظهارکرد: موضوع ایمنی بلوار شهید فایده بیرجند مربوط به دو سال قبل است که در آن زمان شاهد یک اتفاق تلخ بودیم.

رئیس اداره عملیات پلیس راهور خراسان‌جنوبی بیان کرد: پیرو آن اتفاق تلخ با شهرداری رایزنی کرده و موضوع را گوشزد نمودیم که در نهایت در سال ۹۶ در شورای ترافیک، شهرداری موظف به ایجاد حفاظ و ایمنی در حاشیه کانال‌های شهر شد.

قاسمی گفت: اما حدود یک ماه قبل و در مهرماه در محدوده همان بلوار شهید فایده شاهد یک اتفاق تلخ دیگر و سقوط یک خودرو در کانال و فوت یکی دیگر از شهروندان و هم استانی‌های عزیز شدیم.

وی در زمینه علل وقوع حادثه تلخ بلوار شهید فایده اظهار کرد: قبل از وقوع حادثه، ماشین شهرداری نسبت به آبیاری فضای سبز آن محدوده اقدام کرده است و لغزندگی خیابان می‌تواند علت این حادثه باشد.

آیلندهای کوتاه حادثه می‌آفرینند

رئیس اداره عملیات پلیس راهور خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: کوتاه بودن آیلند میانی جدول نیز می‌تواند علت دیگر این حادثه باشد که برای پیشگیری از حوادث در آینده در هر دو زمینه باید تدبیری اندیشیده شود.

قاسمی گفت: کوتاه بودن آیلندهای بلوارها در بسیاری دیگر از نقاط شهر بیرجند نیز حادثه آفریده است چرا که این آیلندها به واسطه کوتاه بودن نمی‌تواند جلوی انحراف خودرو و واژگونی آن را بگیرد.

وی اظهار کرد: این مشکلات در ورودی بند امیرشاه، ورودی بند دره، تقاطع‌های پاسداران و مدرس به بلوار پیامبر اعظم(ص) و برخی دیگر از تقاطع های شهر داریم که گاه موتورسیکلت از این آیلندهای کوتاه عبور می‌کند و باعث ایجاد یک حادثه دلخراش می‌شود.

قاسمی بیان‌کرد: در بلوار فایده تاکنون دو مورد حادثه منجر به فوت، در بلوار و کانال سجاد یک حادثه منجر به مجروحیت، در بلوار پیامبر اعظم(ص) هم سقوط یک خودروی پیکان، در بلوار موسی بن جعفر(ع) هم سقوط در کانال داشته و در خیابان ابوذر غفاری مهرشهر، خیابان امام حسین(ع) مهر شهر نیز شاهد چنین اتفاقاتی بوده‌ایم.

وی ادامه‌داد: در بلوار آیت‌الله بهجت مهر شهر هم همیشه این انتقاد را به شهرداری به عنوان یک شهروند داشته‌ام که چرا پلی برای عبور مردم ایجاد نمی‌کنند.

برخورد با سرویس‌های مدارس متخلف

رئیس اداره عملیات پلیس راهور خراسان‌جنوبی با اشاره به برخی گلایه‌ها از شهرداری بیرجند گفت: تصادفی در یکی از تقاطع‌های بیرجند با تیر چراغ راهنمایی داشته‌ایم و وقتی از شهرداری تقاضای تعویض کردیم، گفتند چراغ یدک نداریم!

قاسمی یادآور شد: در زمینه سرویس مدارس ۶۰ مورد برخورد با خودروهای فاقد برچسب، ۹۵ مورد برخورد با خوروهایی که بالاتر از ظرفیت مسافر سوارکردند و ۶۳ مورد برخورد با خوردوهای فاقد امکانات لازم داشته‌ایم.

کد خبر 4759754

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 8 =