ارتقای کیفی ابنیــه از عوامل توانمندسازی نظام روســتایی است

زنجان-مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان گفت: ارتقای کیفــی ابنیــه یکــی از راه‌هــای توانمندسازی نظام روســتایی و ارتقای امنیت در نقاط روســتایی محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از بنیاد مسکن زنجان، سجاد صنعتی منفرد گفت: در مؤلفه اقتصادی پویاترین و اصلی‌ترین مؤلفه، پدافند غیرعامل است زیرا اثرات زیان بار را کاهش می‌دهد.

وی  با بیان اینکه اگر بحث مهندسی و کیفیت ساخت و ساز را جدی بگیریم با رعایت اصول فنی می‌توانیم به بسیاری از مؤلفه‌های پیچیده پدافند غیرعامل پاسخ دهیم، اظهار کرد: باید کالبد سکونت‌گاه‌های شهری و روستایی را طوری طراحی و برنامه‌ریزی کنیم تا همه مؤلفه‌ها به ویژه مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در آن دیده شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه مســکن به عنوان یــک پدیــده اثرگذار بــر بافــت کالبدی روســتاهای کشــور و عاملــی مهــم در ایجاد احساس امنیــت و ماندگاری در روســتاها نیازمند توجــه جدی است، گفت: در صــورت اجرای درســت طرح‌هــای مقاوم‌ســازی مساکن روسـتایی ، ایــن عمــل می‌توانــد عاملــی مهــم در پدافنــد غیرعامل و ارتقای امنیت در مناطق روسـتایی باشـد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در این زمینه اقدامات قابل توجهی انجام داده است، گفت: در واقع ارتقای کیفــی ابنیــه یکــی از راه‌هــای توانمندسازی نظام روســتایی و ارتقای امنیت در نقاط روســتایی محسوب می‌شود.

کد خبر 4759808

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 6 =