انتقاد نماینده ولی فقیه از شرایط نامناسب برخی دانشگاه ها و مدارس

بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: گزارش هایی می رسد که سر کلاس ها اعم از برخی دانشگاه ها و مدارس چنان محیط رها است که عوض ارائه درس منفی بافی می کنند که دانشجویان آسیب می بینند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی پیش از پنج شنبه در دیدار با معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش رسالت این مجموعه را بسیار سنگین و مهم دانست و افزود: تعلیم و تربیت در یکدیگر اثر متقابل دارند.

وی با بیان اینکه یکی از شاخصه های مهم فطرت انسانی حس کنجکاوی است، گفت:  در بحث دین شناسی شاخصه اسلام به معنای عام که پیامبران به آن مبعوث شده اند، واقع گرایی است. 

آیت الله عبادی با بیان اینکه برای پرورش و آموزش نسل جدید در هر دوره باید همه در سطح جامعه احساس مسئولیت کنند، اظهار کرد: یکی از فلسفه ها جلسات اولیاء و مربیان همین امر بوده اما فراموش شده و در چند موضوع سطحی مانند کمک های فیزیکی خلاصه می شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: باید مطابق با چهل سال مطهری ها و مصطفی چمرانی های زیادی می داشتیم اما چرا شرایط درخور انقلاب ما نیست.

وی با بیان اینکه انسان بر اساس انگیزه فطرت کمال و حق جویی را می خواهد اما مشروط بر اینکه تزکیه و پاک سازی در محیط انجام شود، افزود: مسافری که هدف خاصی دارد از قطب نما مسیر پیدا می کند که این قطب نما در فطرت انسان هم است.

استعمار کثیف به دنبال آلوده کردن محیط جامعه اسلامی است

آیت الله عبادی ادامه داد: اگر چنانچه محیط آلوده باشد، جاذبه های متفرقه اجازه نمی دهد قطب نما مسیر درست را نشان دهد بنابراین ابتدا باید آلودگی های گفتاری، بصری و دیداری از خانواده ها و آموزش و پرورش پاک شود.

وی با بیان اینکه هر وقت حکومت ها دست انسان های فاسد افتاده و جایی که استعمار کثیف قدم گذاشته در نخستین اقدام، محیط را آلوده کرده اند، اظهار کرد: استعمار از هر روشی اعم‌ از اقتصاد لیبرالی، فحشا، دخالیات مواد مخدر و شرب خمر استفاده می کند تا حواس انسان را پرت کند.

وی بیان کرد: انواع و اقسام مفاسد و آلودگی در جامعه را به اسم های مختلف پسوند انقلابی می زنند این در حالی است که از نظر فطری، عقلی و قانونی مشخص شده که هر کدام از ما دارای محیط خصوصی و عمومی هستیم و آلوده کردن محیط عمومی به معنای ضایع کردن حق دیگران است. 

آیت الله عبادی با بیان اینکه قالبا از آن هایی حمایت می شود که حق همه بیش از هرچیزی حق نسل آینده را ضایع می کنند، گفت: اگر محیط عموم، مدرسه و خانواده سالم شود بچه های خوبی هم رشد می کنند اما وقتی هر کدام به نحوی محیط را آلوده می کنیم، توقع داریم سلمان فارسی بیرون بیاید مشکل داریم. 

وی با بیان اینکه برای پیشرفت باید کارشناسانه انگیزه ها را در دانش آموزان ایجاد کنیم، گفت:  همچنین اگر محیط سالم و انگیزه ها ایجاد شود هیچگاه در شرایط طبیعی نمی تواند چیزی مانع از اختیار انسان شود.

دفع آفت شرط اول هر سرمایه گذاری

آیت الله عبادی با بیان اینکه سال گذشته گزارشی داشتیم  که در اوایل تکلیف در خراسان جنوبی به دلیل کمبود معلم در بدترین شرایط سنی محیط مختلط داریم، گفت: اگرچه پیگیری هایی داشتیم‌ اما وقتی اینچنین شرایطی درست کرده ایم نباید انتظار داشته باشیم کارها درست انجام شود. 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه محیط باید تزکی شده باشد تا دانش آموزان پای تزکیه عالم شوند، اظهار کرد: وقتی جاذبه های کاذب و پارازیت های مختلف حواس افراد را به خود مشغول کند انتظار محصول سالم نخواهیم داشت.

وی بیان کرد: گزارش هایی می رسد که سر کلاس ها اعم از آموزش و پرورش و دانشگاه ها چنان محیط رها است که عوض اینکه درس گفته شود، منفی بافی می کند که دانش آموزان و دانشجویان آسیب می بینند.
 
آیت الله عبادی شرط اول در هر سرمایه گذاری دفع آفت است، اظهار کرد: آفت ها را رفع کنید که به نتیجه برسید.

کد خبر 4759861

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =