شهرستان البرز ۱۷ سالن ورزشی و ۹ زمین روباز دارد

قزوین- رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان البرز گفت: با ۱۷ سالن ورزشی سرپوشیده و ۹ زمین روباز در شهرستان البرز ۳۵ هزار ورزشکار بیمه شده فعالیت های ورزشی را با جدیت ادامه می دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، بهزاد درویشی روز پنجشنبه در نشست با خبرنگاران در مجتمع ورزشی علی ابن ابیطالب (ع)  شهر محمدیه درخصوص اقدامات و برنامه های ورزشی و همچنین راه های رشد و تعالی ورزش در محمدیه به سوالات اصحاب رسانه پاسخ داد.

به گزارش خبرنگار مهر، بهزاد درویشی در نشست با خبرنگاران که در مجموعه ورزشی علی ابن ابیطالب شهر محمدیه برگزار شد ضمن تشریح فعالیت های ورزشی این شهر به برنامه ها ورزشی آتی در بخش محمدیه اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات اداره ورزش و جوانان شهرستان البرز در بخش محمدیه تعیین یک مسئول و دو کارشناس ورزشی در نوبت صبح در مجموعه ورزشی علی ابن ابیطالب شهر محمدیه برای پاسخگویی به مراجعان این مجموعه و رسیدگی به درخواست های ورزشکاران است.

درویشی بیان کرد: محمدیه نسبت به دیگر شهرهای شهرستان از ظرفیت های خوبی در حوزه ورزشی برخوردار است و از لحاظ فضاها و امکانات ورزشی و تعداد ورزشکاران مستعد جایگاه خوبی دارد و در دوره های گذشته اتفاقات خوبی در ورزش این شهر رخ داده و تلاش خواهیم کرد تا ازهمه ظرفیت های این بخش استفاده شود.

وی تاکید کرد: ورزش بخش محمدیه به صورت شورایی اداره می شود و تلاش می کنیم با توزیع عادلانه امکانات و اعتبارات ورزشی در همه نقاط بخش بویژه روستاها زمینه برخورداری همگان از فضاهای ورزشی را مهیا کنیم.

درویشی تصریح کرد: با راه اندازی دفتر نمایندگی اداره ورزش و جوانان در شهر محمدیه اعتبارات خوبی دریافت شده و از محل فصل ۵ اعتبارات بیش از ۴۵ درصد اعتبارات به محمدیه و ۵ درصد به شهر شریفیه وهمچنین ۷ درصد به شهر بیدستان و روستاهای بخش اختصاص داده شده است.

وی یادآورشد: یکی از اقدامات خوب اداره ورزش و جوانان شهرستان البرز پرداخت بدهی ۲۰ میلیون تومانی برای تسویه معوقات هزینه های آب، برق، گاز است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان البرز همچنین به راه اندازی سامانه گزارش مالی هیئت ها به صورت ماهانه اشاره کرد و افزود: با این اقدام زمینه تحقق شفافیت مالی فراهم شده و به استقلال و  خودکفایی هیات های ورزشی و توسعه ورزش هم کمک شده است.

درویشی شکل گیری ساختار اداری و مالی هیئت های ورزشی را از مهمترین برنامه های اداره ورزش و جوانان شهرستان البرز دانست و اظهارداشت: در خصوص اصلاح ساختار اداری، مالی ورزش در شهرستان البرز بخصوص شهر محمدیه می توان به موفقیت های برنامه ها امیدوار شد.

وی افزود: امسال تعداد بیمه شدگان ورزشی در شهرستان البرز ۱۵ درصد بیشتر شده اند و در نیمه اول امسال ۶ هزار نفر به تعداد بیمه شدگان اضافه شده است.

رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان البرز گفت: تجلیل از قهرمان و روسای ورزشی و مدال آوران از برنامه های آینده است که در سه بخش تجلیل از قهرمانان ملی و فراملی، روسای هیئت های ورزشی، تجلیل از قهرمانان کشوری و دعوت شدگان به تیم های ملی و مرحله سوم تجلیل از قهرمانان استانی و محلی توسط هیئت ها و دفاتر نمایندگی و امور ورزشی مستقر در شهرهای شهرستان انجام خواهد شد.

درویشی بیان کرد: ساماندهی هیئت های فعال ورزشی شهرستان از دیگر اقدامات مهم انجام شده است به طوری که در گذشته در شهرستان حدود ۴۵ هیئت  ورزشی فعالیت می کردند که ۱۰ هیئت تقریبا تعطیل بودند و در شهر محمدیه از ۲۳ هیئت در حال حاضر ۱۸ هیئت فعالیت رسمی دارد.

وی اظهارداشت: واریز درآمدهای دریافتی از هیئت ها به خزانه صورت می گیرد و روسای هیئت ها می توانند از آن برای امور ورزشی با سرعت بیشتری هزینه کرده و برنامه های خود را عملیاتی کنند.

درویشی افزود: همچنین با تشکیل کمیته پزشکی ورزشی در شهر محمدیه با حضور ۱۰ نفر ( ۵ نفر زن و ۵ نفر مرد) زمینه ارائه خدمات علمی پزشکی به ورزشکاران فراهم شده است.

وی اظهارداشت: تشکیل انجمن پیش کسوتان ورزشی و انجمن خیّرین ورزشی از دیگر اولویت های ورزش و جوانان شهرستان البرز است که در دستور کار قرار گرفته است.

۳۵ هزار ورزشکار بیمه شده در شهرستان البرز

درویشی در ادامه از وجود استعدادهای ورزشی در این شهرستان خبرداد و گفت: در حال حاضر بیش از ۳۵ هزار ورزشکار بیمه شده در این شهرستان داریم که با انگیزه فعالیت می کنند.

وی بیان کرد: ۱۷ سالن سرپوشیده و ۹ زمین روباز ورزشی از امکانات خوبی است که زمینه بروز استعدادهای ورزشی را در شهرستان البرز مهیا کرده است.

کد خبر 4759907

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =