مدیران در تصمیم گیری های خود حرف مردم را بشنوند

تهران- امام جمعه کن گفت: مدیران در تصمیم گیری های خود حرف مردم را بشنوند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام یحیی صالح نیا در خطبه های نماز جمعه امروز کن طی سخنانی گفت: این که آمریکا بعد از اختصاص بودجه های فراوان برای تضعیف نظام اسلامی اینک برای مقابله با نفوذ ایران در منطقه بودجه اختصاص داده‌ از چندجهت قابل تحلیل است، آمریکا متوجّه شده  که با ایران نمی تواند مقابله کند و باید جلوی نفوذ ایران اسلامی را در منطقه بگیرد.

وی تصریح کرد: دوم اینکه آمریکا و غرب متوجه  نفوذ ایران در منطقه شده اند و این نکات قابل توجّه است و هر دو نقطۀ امید بخشی برای ایران اسلامی است.

امام جمعه کن سپس در خصوص لایحه « اف. ای. تی. اف» گفت: اگر fatf در کشور عملیاتی شود، شطرنج بازان وسیاست مداران غربی آنقدر کیش مان می کنند که مات شویم، درجواب کسانی که می گویند بانک های بزرگ بدون تصویب  fatf  با بانکهای ایران همکاری نخواهند کرد در سیاست به آنچه که گرفته اید دلخوش نمایید نه به آن چه که ممکن است بدهند و ابزارهای قدرت خود را به خاطر آنچه که آنها وعده می دهند نباید کنار گذاشت.

وی در ادامه افزود: دولت نباید اشتباهات قبلی خود به ویژه پیش قدم شدن در تصویب و اجرای FATF  را بدون گرفتن امتیاز قابل توجّه از غرب تکرار ‌نموده و آنچه که مبنای قضاوت‌ها درباره موضع رهبر انقلاب در قبال FATF است، بیاناتشان در دیدارهای عمومی است و اگر خارج از این چارچوب چیزی بخواهد به رهبر انقلاب منتسب شود، خلاف واقع است.

امام جمعه کن به چهار نکته در خصوص تعامل حاکمیّت با مردم اشاره کرد و گفت: قبول مشکل بخشی از حل مشکل است و مردم بخشی از مشکل نیستند  بلکه درحل مشکل می توانند نقش ایفا کنند، به عنوان مثال درخواست ارتباط بیشتر فعالان ازدواج و اشتغال با نهاد مردمی نماز جمعه برای غلبه بر این دو مشکل ومردم  بازوهای نماز جمعه در محل کار خودشان هستند.

وی افزود: حضور مسولین در میان مردم و شنیدن حرف های مردم  خوب نیست، ضرورت است، هر مدیری بدون شنیدن حرف مردم تصمیم گیری کند، باید بداند که ظلم مرتکب می شود و هر مدیری که با تصمیم گیری خود به مردم فشار وارد می کند و یا در مقابل فشار بر مردم سکوت می نماید به حکومت اسلامی خیانت کرده است. 

  صالح نیا گفت: با توجه به توصیه رهبرانقلاب دلسوزان عراق و لبنان اولویت‌ اول خود را علاج ناامنی قرار داده و امنیّت پایدار حق مردم این دو کشور است و ایران از پروراندن بغدادی توسّط آمریکا نگران نبوده که الان از مرگ مشکوکش خوشحال شود.

کد خبر 4760330

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =