تلاش استکبار برای فتنه انگیزی در عراق/قدرت آمریکا افول کرده است

کرمان – خطیب جمعه کرمان گفت: بعد از راهپیمایی اربعین استکبار جهانی در شهرهای مختلف عراق فتنه به پا کرده که ریشه این فتنه ها برگرفته از همین کشورهای مستکبر و آمریکا است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مهدی عرب پور ظهر امروز در خطبه های نمازجمعه کرمان ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: خداوند متعال چهار دستور را برای موفقیت افراد و جامعه مطرح می کند که در خطبه اول این چهار مقوله را به عنوان برنامه های مهم و تأثیر مطرح می کنیم.

وی با اشاره به اولین برنامه، افزود: صبر اولین برنامه موردنظر است که در آیاتی از قرآن کریم روی آن تأکید شده است، صابران بشارت داده اند، انسان اگر سختی در زندگی ببیند همچنین اگر یک مصیبتی برای انسان پیش بیاید بی طاقت می شود در نقطه مقابل تنها با صبر می تواند بر مشکلات فائق بیاید و هم در مقابل بندگی خدا صبور باشد لذا مسئله صبر یکی از مسائلی است که در این برنامه چهارگانه مورد تأکید است در این زمینه حضرت علی (ع) فرمودند «نسبت صبر به ایمان مانند نسبت سر به بدن است».

خطیب جمعه کرمان بیان داشت: دستور دوم قرآن مربوط به صبر در مقابل صبر دیگران که همان مخالفان جامعه هستند، است، صبر اول، صبر در مقابل مشکلات، معصیت و بندگی است اما صبر دوم در مقابل صبر دشمنان است که هدف آنها انحران دین است لذا هم نسبت به زندگی شخصی صبور باشید هم در مقابل کینه دشمن مقاوم باشید.

تقوا کامل کننده دستورات دین است

وی با اشاره به دستور سوم قرآن کریم، تصریح کرد: اگر بخواهیم در جامعه ای پیروز بشویم باید حدود خود را حفظ کنیم تا دشمن نتواند از این حدود بر ما حمله کند لذا دستور سوم باید حدود و مرزها را رعایت  کرد که این مرز می تواند فیزیکی و جغرافیایی باشد و گاهی می تواند فرهنگی باشد لذا مرزبانی از عقاید، جزو وظایف همه ما است که یکی از مصادیق آن مراقبه از اعمال عبادی است اما فراتر از این علما و دانشمدان هم باید مراقب اعمال دیگران باشند چراکه امام صادق (ع) فرمودند «علمای شیعه ما مرزبان افکار و فرهنگی هستند که ممکن است شیطان از آن وارد و ضربه بزنند».

حجت الاسلام عرب پور با بیان این مطلب که دستور به تقوا چهارمین دستور مهم قرآن کریم است، اظهار داشت: تقوا همانند یک چتر سایه ای بر روی سایر ارکان دارد لذا تقوا کامل کننده سایر دستورات است.

وی با اشاره به اینکه این چهار دستور برای حفظ افراد و جامعه محسوب می شود، ادامه داد: در نتیجه خودم و همه نمازگزارن را دعوت به تقوای الهی می کنم.

خطیب موقت کرمان با اشاره به اتمام ماه محرم و صفر، افزود: باید از همه افرادی که در دو ماه گذشته برای برگزاری مراسمات تلاش کردند، تشکر کنم همچنین از دستگاه های که در این زمینه فعالیت کردند باید تشکر کرد.

وی ضمن محکوم کردن یورش وحشیانه یزید به مکه مکرمه در سال ۶۴ ه ق و اهانت به مسجدالحرام، افزود: همچنین شهادت آیت الله قاضی طباطبایی و طیب رضایی را گرامی می داریم.

حجت الاسلام عرب پور ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسکری (ع) و تبریک امامت حضرت مهدی (عج)، اظهار داشت: امام حسن عسکری (ع) در عمر ۲۸ ساله خود، ش سال در زندان به سر بردند که کوتاه ترین امامت را ایشان داشتند و شرایط بسیار سخت سیاسی که آن روز حاکم بود چراکه امام را محبوس و ارتباط شیعیان بسیار کم بود.

وی ادامه داد: همچنین مشهور است که حضرت حتی توفیق انجام حج را پیدا نکردند و در ادامه حفظ جان امام زمان که از جمله نقش های مهم آن حضرت بوده است.

قدرت آمریکا افول یافته است

خطیب جمعه کرمان با اشاره با یوم ۱۳ آبان، افزود: این روز یادآور موضوعات مختلفی است که مهم ترین جریان، تسخیر لانه جاسوسی بود که این روز به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی یادآوری شد و مردم همیشه این روز را به یاد دارد و با حضور در این مراسم نفرت خود را از استمکبار و آمریکا بیان می کنند.

خطیب موقت کرمان با بیان این مطلب که از سالروز تبعید حضرت امام و بعد از آن کینه هایی که آمریکا داشته و فتنه هایی ایجاد کرد که نشان داد که آمریکا همواره به دنبال ضربه زدن است، ادامه داد: اما در ادامه شاهد مقاومت ملت ایران، کشورهای منطقه و سایر کشورهای دنیا هستیم و شاهد افول قدرت آمریکا هستیم و امروز وضعیت آمریکا بسیار متفاوت از گذشته است.

وی با اشاره به اینکه جایگاه آمریکا در اقتصاد بسیار تضعیف شده است، ادامه داد: در بحث نظامی کشوری که می زد و در می رفت اما امروز هرکجا که پا می گذارد با مقاومت مردم روبرو هستند. همچنین در زمینه سیاسی آمریکا دارد جایگاه خود را از دست می دهد که یک مصداق آن معامله قرن بود که با شکست روبرو شدند همه این مسائل نشان از افول قدرت استکباری است.

تلاش کشورهای استکباری برای فتنه انگیزی در عراق

حجت الاسلام عرب پور با بیان این مطلب که علی رغم اینکه قدرت کشورهای استکباری رو به افول است اما اینها کشورهای پررویی هستند و دست از فتنه انگیزی خود بر نمی دارند، اظهار داشت: دقیقا بعد از راهپیمایی اربعین اینها در شهرهای مختلف عراق فتنه به پا کردند که ریشه این فتنه ها برگرفته از همین کشورهای مستکبر و آمریکا است لذا باید حواس ها جمع باشد لذا در همین راستا دیدید که اینها در کشتار ابوبکر بغدادی سر و صدا کردند.

وی با اشاره به گام چهارم برجام افزود: دیدید که اروپایی ها وظایف خود را انجام نداند که سرانجام در ۱۸ اردیبهشت کشور ما اولین اقدام خود را انجام دادند که امروز نوبت گام چهارم است و عملا باید در تاریخ ۱۶ آبان این گام برداشته شود ملت هم قطعا حمایت خواهد کرد چراکه ملت ایران زیربار زور نخواهند رفت مگر اینکه در تعهد دو طرفه به تعهدات خود عمل کنند.

کد خبر 4760336

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =