تردد ۶ میلیون نفر از مرز مهران در سال جاری

ایلام - فرماندار مهران از تردد شش میلیون و ۱۸۵ هزار نفر از مرز مهران در سال جاری خبر داد.

اسد قاسمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به نزدیکی مهران به عتبات عالیات حجم بسیار زیادی از زائران طول سال مرز مهران را برای عزیمت به عتبات انتخاب می کنند.

وی ادامه داد: نام مردم مهران به عنوان خدام امام حسین(ع) در تاریخ ثبت شده و در سال ۹۱ که هنوز سازماندهی درستی انجام نشده بود مردم خانه‌های خود را در اختیار زائران قرار دادند و امروز بسیاری از اقداماتی که در حوزه اربعین انجام می‌شود مردمی است و مدیریت دولت بهبود زیرساخت‌ها است.

فرماندار مهران با بیان آمار کل تردد زائرین در مرز مهران از اول سال جاری تا پایان ماه صفر و پایان یافتن مهلت گذر به عتبات عالیات بدون اخذ ویزا، گفت: از ابتدای سال جاری تا هفتم آبان ۶ میلیون و ۱۸۵ هزار و ۲۴۸ نفر تردد داشته‌اند که از این تعداد ۲ میلیون و ۵۱۲ هزار و ۶۶۹ نفر تعداد خروج و تعداد ۲ میلیون و ۵۸۰ هزار و ۴۶۱ نفر ورود ایرانی‌ها ‌ ثبت شده است.

وی تأکید کرد: به دلیل ازدحام زائران، امسال تعداد گیت‌های پایانه مرزی مهران افزایش یافته است.

رماندار مهران با اشاره به اینکه زائرانی از کشورهای خارجی مرز بین‌المللی مهران را برای این سفر معنوی انتخاب کردند؛ گفت: تعداد ۴۷۰ هزار و ۱۸۲ نفر خروج و تعداد ۶۲۱ هزار و ۹۳۶ نفر ورود افراد خارجی ثبت شده است.

فرماندار مهران گفت: آمار کل تردد زائران از اول ماه محرم تا پایان ماه صفر (سال ۱۳۹۸)، چهار میلیون و ۴۷۷ هزار و ۱۵۵ بوده است.

وی ادامه داد: از این تعداد یک میلیون و ۹۹۷ هزار و ۲۲۱ نفر خروج و ۲ میلیون و ۷۹ هزار و ۴۶ نفر ورود افراد ایرانی ثبت شده است.

قاسمی تصریح کرد: همچنین از اول محرم تا پایان صفر تعداد ۱۴۹ هزار و ۲۳۳ خروج و ۲۵۱ هزار و  ۶۵۵ ورود افراد خارجی از مرز مهران به ثبت رسیده است.

کد خبر 4760348

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 11 =