بیش از یک سوم نیروهای آموزش و پرورش کاشان بازنشسته می شوند

کاشان - رئیس اداره آموزش و پرورش کاشان گفت: بیش از یک سوم نیروهای آموزش و پرورش کاشان تا پنج سال آینده بازنشسته می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین مقنی شامگاه جمعه در مراسم افتتاحیه مدرسه حاج احمد زارع در کاشان با بیان اینکه در مدارس کاشان حدود ۶۳ هزار دانش آموز در حال تحصیل هستند، اظهار داشت: این اداره همچنین با بیش از سه هزار و ۴۰۰ شاغل و کارمند یکی از بزرگترین و موثرترین دستگاه های اجرایی کاشان است. 

قبولی بیش از ۶۲ درصد دانش آموزان کاشانی در کنکور سراسری

وی با اشاره به موفقیت های دانش آموزان کاشانی ابراز داشت: بیش از ۶۲ درصد دانش آموزان کاشانی در کنکور سراسری امسال پذیرفته شده اند.

رئیس اداره آموزش و پرورش کاشان از کسب رتبه زیر ۱۰۰ توسط ۲۴ دانش آموز کاشانی در کنکور سراسری امسال خبر داد و تصریح کرد: ۱۵۰ نفر از دانش آموزان کاشانی هم موفق شدند رتبه زیر ۱۰۰۰ را در کنکور امسال کسب کنند.

موفقیت سه دانش آموز کاشانی در المپیادهای ادبی و علمی کشور

وی با بیان اینکه دو نفر از دانش آموزان کاشانی موفق به کسب رتبه دوم در المپیاد ادبی و یک نفر هم موفق به کسب رتبه دوم در المپیاد نانوی کشوری شده اند، افزود: در ارتباط با مسائل فرهنگی و هنری هم دانش آموزان کاشانی موفق به کسب ۱۱ رتبه دوم در مسابقات کشوری شده اند.

استفاده از نیروهای خرید خدمت، حق التدریس و بازنشسته برای کمبود معلم

مقنی افزود: از مجموع ۳۴۰۰ نیروی شاغل آموزش و پرورش ۲۶درصد دارای سابقه زیر ۱۰سال، ۱۱درصد دارای سابقه ۱۰ تا ۱۵ سال، هفت درصد با سابقه ۱۵ تا ۲۰ سال، ۲۲ درصد با سابقه ۲۰ تا ۲۵ سال و ۳۴ درصد دارای سابقه ۲۵ تا ۳۰ سال هستند.

وی با اشاره به اینکه بیش از یک سوم نیروهای شاغل در آموزش و پرورش کاشان تا پنج سال آینده بازنشست می شوند، بیان داشت: با وجود اینکه امسال هم دچار کمبود معلم بودیم ولی با استفاده از نیروهای حق التدریس، خرید خدمت و بازنشسته توانستیم این کمبود را جبران کنیم.

مقطع ابتدایی بیشترین سهم را در نیروهای بازنشسته دارد

معاون مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه بیشترین نیروی بازنشسته متعلق به مقطع ابتدایی است، اظهار داشت: از بین ۳۰۰ نیرویی که امسال قرار بود بازنشست شود، ۱۵۰ نفر را برای جبران کمبود نیرو نگه داشته ایم.

وجود ۳۲ مدرسه خرید خدمت در کاشان

وی با اشاره به وجود ۳۲ مدرسه خرید خدمت در کاشان ابراز داشت: در این مدارس شش هزار دانش آموز در حال تحصیل و ۳۴۰ نفر نیز مشغول به کار هستند.

کد خبر 4760646

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =