هیئت‌های ورزشی همدان برای دریافت اعتبارمالی کد شناسایی بگیرند

همدان - مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان، گفت: پرداخت اعتبارمالی به هیئت‌های ورزشی در استان همدان با توجه به کد شناسایی هیئت ها ممکن خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن جهانشیر صبح شنبه در جلسه بررسی مشکلات هیئت‌های ورزشی شهرستان نهاوند گفت: برابر قوانین از ابتدای سال گذشته هرگونه پرداخت اعتبار به هیئت های ورزشی که فاقد کد شناسه بوده‌اند تخلف محسوب می‌شود.

وی بابیان اینکه هیئت‌ها باید کد شناسه برای اختصاص اعتبار داشته باشند، گفت: به تک‌تک ادارات شهرستان‌های استان همدان ابلاغ‌شده هیئت‌ها به‌عنوان یک‌نهاد عمومی غیردولتی برای انجام نقل و انتقالات اعتباری و وجود شفافیت و همچنین معافیت مالیاتی باید کد شناسه دریافت کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان گفت: برابر قوانین پرداخت‌ها تابع شرایط خاص است و این اقدام هم به خاطر صیانت از روسای هیئت‌هایی است که در حال حاضر بدون هیچ‌گونه وجه و حق‌الزحمه‌ای برای اعتلای ورزش فعالیت می‌کنند چراکه دوست نداریم در آینده‌ای که امکان انجام فعالیت دیگری دارند به خاطر کار خیر امروز بازخواست شوند.

وی با اشاره به اینکه از ۳۸ هیئت فعال نهاوند کمتر از ۵ هیئت دارای کد شناسه است، گفت: در راستای تشویق و ترغیب‌ ورزشی شهرستان نهاوند مبلغ ۶۳۰ هزار تومان برای هیئت‌هایی که فاقد شناسه هستند در نظرخواهیم گرفت تا مقدمه کار قانونی خود را فراهم کنند چراکه بازوی اجرایی اداره کل هیئت‌های ورزشی شهرستان‌ها هستند.

حساب‌های واسطی که بین ادارات و ادارات کل و هیئت‌ها بود جمع‌آوری شد تا اگر پرداختی به هیئت انجام می‌شود مستقیم به دست هیئت برسد جهانشیر در ادامه با اشاره به شفاف‌سازی فعالیت‌های اداره کل و ورزش و جوانان استان همدان، گفت: تمامی حساب‌های واسطی که بین ادارات و ادارات کل و هیئت‌ها بود جمع‌آوری شد تا اگر پرداختی به هیئت انجام می‌شود مستقیم به دست هیئت برسد.

وی بابیان اینکه واریز اعتبارات به هیئت‌های ورزشی مستلزم داشتن کد شناسایی است، گفت: اولویت در پرداخت‌ها به هیئت‌هایی است که هیچ محل درآمدی نداشته باشند.

وی در ادامه با اشاره حضور بیش از۱۰ مرتبه در شهرستان نهاوند به‌منظور بازدید از وضعیت پروژه‌های ورزشی شهرستان و اقدامات اجرایی گفت: امروز نظارت و نگاه ما به ادارات شهرستان واحد است و بر امورات ورزش و جوانان شهرستان‌ها واقف هستیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان با اشاره به جمع‌آوری مینی‌بوس‌های در اختیار ادارات شهرستان‌ها، گفت: ازآنجاکه طی سنوات گذشته به‌وسیله خودروهای عمومی پلاک دولتی حوادث و سوانح جاده‌ای جبران‌ناپذیری رخ داد برابر مصوبه مجلس فعالیت و تردد این خودروها تا شعاع ۱۰ کیلومتری شهرستان‌ها ممکن بود به همین جهت با توجه به ناکارآمدی مینی‌بوس‌ها برای ادارات شهرستان‌ها، این خودروها جمع‌آوری شدند.

وی در ادامه بابیان اینکه انتقادات مثبت و سازنده چراغ راه است، گفت:انعکاس عملکرد اجرایی مدیران و اقدامات زیرساختی در شهرستان‌ها به دست اصحاب رسانه است که امیدواریم به پوشش این مسائل توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی عنوان کرد: یک جلسه دیگر با حضور هیئت‌های شهرستان نهاوند به‌منظور تشریح وظایف هیئت‌ها و اختیاراتشان برگزار خواهیم کرد تا همه باهم بتوانیم جایگاه ورزش استان و شهرستان نهاوند را ارتقاء دهیم.

کد خبر 4760675

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =