جایگاه و نقش انقلاب اسلامی در گام دوم بیشتر نمایان می‌شود

سقز - رئیس تبلیغات اسلامی سقز گفت: بیانیه گام دوم انقلاب روش متمدنانه رهبری برای پیگیری خواسته های انقلاب بر اساس مکتب امام است و حقیقت انقلاب اسلامی در گام دوم بیشتر نمایان می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام برومند رازیانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های جمعی شهرستان سقز، اظهار داشت: این انقلاب شگفتی‌ساز از مکتب امام تغذیه کرده است و ماهیت افق پرواز و پیروزی خود را مدیون آن اندیشه است، ولی همواره در معرض تهاجم و مواجهات تحریف‌گر جریان لیبرال موجود در جامعه که خود را کارشناس امور متعدد اجتماعی می‌دانسته بوده است.

وی با بیان اینکه نکته شکوهمندی که در بیانیه مشاهده می‌شود ثبات گفتمانی این نوشته پس از قریب به شصت سال نجواهای انقلابی توسط امام و هسته‌ی نخبگانی و شاگردان متنوع پیرامون او تا امروز است، افزود: اکنون با گذشت چهل جشن سالانه‌ی انقلاب و چهل دهه‌‎ی فجر، یکی از آن دو کانون دشمنی نابود شده و دیگری با مشکلاتی که خبر از نزدیکی احتضار می‌دهند دست و پنجه نرم می‌کند و انقلاب اسلامی با حفظ و پایبندی به شعارهای خود همچنان به پیش می‌رود.

وی درخشش انقلاب را تیری زهرآلود بر قلب دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: انقلابیون اسلامی بدون سرمشق و تجربه آغاز کردند و ترکیب جمهورّیت و اسلامیّت و ابزارهای تشکیل و پیشرفت آن، جز با هدایت الهی و قلب نورانی و اندیشه‌ی بزرگ امام خمینی به دست نیامد و این نخستین درخشش انقلاب بود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سقز به ثبات و امنیت کشور و تمامیت ارضی و حفاظت از مرزهای ایران اشاره کرد و افزود: ثبات و امنیت کشور و تمامیت ارضی و حفاظت از مرزها را که آماج تهدید جدی دشمنان قرار گرفته بود ضمانت کرد و معجزه ی پیروزی در جنگ هشت ساله و شکست رژیم بعثی و پشتیبانان آمریکایی و اروپایی و شرقی‌اش را پدید آورد.

حجت‌الاسلام رازیانی ضرورت فهم همگانی نقشه قرآنی برای پیشبرد نهضت، بیش از پیش به عنوان گام دوم انقلاب ضروری دانست و تاکید کرد: تلاش ما بایستی بر تبیین مسیرها و گام‌های حرکت انقلاب بر اساس نقشه اصلــی آن یعنی قرآن باشد که در آن به شاخص‌ها و قواعد کلان حرکت انقلاب اسلامی و مسیرهای لازم بـرای اصلاحات در درون انقلاب توجه شده اسـت.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سقز اضافه کرد: نتیجه‌ی خودآگاهی، ایجاد امید به آینده و عزم و اراده‌ برای رسیدن به آرمان بزرگ انقلاب یعنی «ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی ارواحنافداه» است، اراده‌ای که در صورت ایجاد آن رسیدن به اهداف، حتمی است.

وی اراده را موجب ایجاد و ارتقای درک بیشتر انقلاب برشمرد و افزود: هرگاه تصویر دقیق از گذشته و حال انقلاب، نقشه‌های متوالی دشمن و دستاوردهای متنوع جبهه خودی در ذهن جامعه انقلابی کامل شد، تصدیق فایده پیمودن گام بعدی در رفتار او محقق خواهد شد، لذا تعالی و تقویت اراده‌ی امت وظیفه‌ی رهبران فکری جامعه است.

حجت‌الاسلام رازیانی به نگاه و روحیه انقلابی و کار جهادی در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: پیشرفته‌ترین صنایع بزرگ ما در رقابت با کشورهای دیگر به‌وسیله‌ی جوان‌های دعای کمیل‌خوان و نمازشب‌خوان دارد پیشرفت می‌کند و به وسیله جوان‌های اهل اعتکاف، جوان‌های اهل دعای ندبه، جوان‌های متدیّن موفقیت‌های موثرتری حاصل می‌شود.

وی همچنین در بخشی دیگر از سخنان خود تاکید کرد: ما در بحث‌های صنایع پیشرفته‌ی امروز دنیا، در نانو، هسته‌ای، موشکی، فنّاوری زیستی و در بقیّه‌ی فنون پیشرفته‌ی دنیا، در رقم‌های بالا قرار داریم و در صفوف مقدّم هستیم و عمده‌ی کسانی که این کارها را می‌کنند، جوان‌های متدیّن و انقلابی هستند.

 حجت‌الاسلام رازیانی بر تقویت اقتصاد مستقل کشور کـه مبتنی بـر تولید انبوه و با کیفیت و توزیع عدالت‌محـور و مصرف به اندازه و بی‌اسراف و مناسبات مدیر خردمندانه است، تاکید کرد و افزود: در سـالهای اخیر از سوی مقام معظم رهبری بارها تکرار و بر آن تأ کید شده، به خاطر همین تأثیر شگرفی است که اقتصاد می‌تواند بر زندگی امروز و فردای جامعه بگذارد.

وی با بیان اینکه ما در ملت‌های گوناگون عمق استراتژیک داریم و همچنین همت، اراده و ایستادگی در جوانان ما نقش بسته است، یادآور شد: ما می‌توانیم پایه‌های غلطی را که قدرت اقتصادی متمرکزِ متراکمِ دستگاه‌های شیطانی برای خودشان به وجود آورده‌اند به چالش بکشیم، بحران آفرینی، جنگ آفرینی و ایجاد نظام‌های خشن و قسی القلب مثل اسرائیل، کار اینهاست و باید اینها را به چالش کشید.

کد خبر 4761175

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =