مخالفان بازنشستگی شهردار دزفول مستندات قانونی ارائه دهند

دزفول- عضو شورای شهر دزفول گفت: چهار عضو شورای شهر که مخالف بازنشستگی شهردار دزفول هستند؛ برای اثبات ادعای خود، مستندات قانونی ارائه دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، عزت اله حاجیوند رشیدی پیش از ظهر امروز شنبه در چهارمین نشست شورای شهر دزفول با دستور کار تعیین سرپرست شهرداری، اظهار کرد: ۴ عضو شورا که مخالف اجرای حکم بازنشستگی شهردار هستند، معتقدند بر اساس قانون شهردار بازنشسته نیست اما تاکنون هیچ ادلّه و مستنداتی برای این ادعای خود ارائه نداده اند.

وی با اشاره به وجود سلسله مراتب قانونی در نظام جمهوری اسلامی، افزود: در قانون نحوه اجرا به هر قانونی نیز آورده شده است؛ بنابراین نباید تفسیر به رای شود، ما برای اجرای حکم بازنشستگی دوایی فر مستندات قانونی ارائه داده ایم و از سوی نهادهای مرتبط حکم بازنشستگی ابلاغ شده، بنابراین صحیح نیست که خارج از گود و چارچوب قانون ادعایی مطرح شود.

عضو شورای اسلامی شهر دزفول تصریح کرد: اگر این چهار عضو شورای شهر سلسله مراتب قانونی را قبول دارند، باید بازنشسته شدن شهردار و لزوم تعیین سرپرست را نیز قبول کنند.

حاجیوند رشیدی تاکید کرد: همواره اعلام کرده ایم که دوایی فر حق دفاع از خود را دارد، وی کارمند رسمی وزارت کشور است؛ بنابراین اگر بر اساس قانون بتواند عدم اتمام سنوات قانونی خود را ثابت کند، ما به وی فرصت دوباره خواهیم داد اما در حال حاضر همان مسیر قانونی که دوایی فر را شهردار کرده، معتقد است که وی دیگر شهردار نیست.

وی یادآور شد: نهادها و دستگاه هایی که به مصوبات شورای شهر وجاهت قانونی می دهند بازنشسته بودن شهردار را ابلاغ کرده اند؛ بنابراین باید به این قانون پایبند بود؛ چرا که شورای شهر یک حکومت خودمختار نیست و موظف هستیم در چارچوب قانون عمل کنیم.

حاجیوند رشیدی ادامه داد: به دلیل عدم انجام وظیفه قانونی مبنی بر تعیین سرپرست در طی چند روز اخیر کارهای مردم در شورای شهر و شهرداری معطل مانده است؛ بنابراین دود تفرقه ایجاد شده در بین اعضای شورا قطعا به چشم مردم خواهد رفت که این امر، شایسته نیست.

وی اضافه کرد: ترک جلسه و از رسمیت انداختن آن نیز حدی دارد، ما علاقه داریم قانون با تعامل همه اعضای شورا اجرا شود؛ بنابراین اگر ۴ عضو شورای شهر که مخالف بازنشستگی دوایی فر هستند، می توانند از نظر قانونی حرف خود را به کرسی بنشانند، ما منتظر ارائه هرچه زودتر این مستندات هستیم.

این عضو شورای اسلامی شهر دزفول در ادامه یادآور شد: مخالفان اجرای حکم بازنشستگی شهردار در ابتدا نامه ابلاغی از سوی مدیر کل امورشهری و شوراهای استانداری را فاقد وجاهت و صلاحیت قانونی برشمردند و اعلام کردند نامه ابلاغی باید از سوی مدیر کل اداری و مالی استانداری باشد که این امر نیز رخ داد اما مخالفان باز هم ادعا کردند که حکم بازنشستگی باید صادر شود، حال که حکم بازنشستگی شهردار نیز صادر شده، این گروه همچنان بر ماندن دوایی فر اصرار دارند.

حاجیوند رشیدی با بیان اینکه نباید به دلیل منافع شخصی و گروهی قانون گریزی کنیم، گفت: ما از سوی قانون و مردم ملزم به اجرای قانون هستیم‌، ترک کردن جلسه از سوی برخی اعضای شورا حق آنان است اما باید به مردم نیز احترام گذاشت.

وی در پایان یادآور شد: در حال حاضر شهر بدون شهردار است و مطالبات و مشکلات شهروندان بلاتکلیف مانده و بسیاری از لوایح و مکاتبات شورا و شهرداری نیز معلق مانده است؛ بنابراین لازم است هر چه زودتر تکلیف شورا و شهرداری مشخص و یک سرپرست برای شهرداری دزفول انتخاب شود.

به گزارش مهر، استانداری خوزستان با ارسال نامه‌ای از تاریخ چهارم آبان ‌ماه امسال محمدعلی دوایی ‌فر شهردار دزفول را بازنشسته اعلام و شورا را مکلف به تعیین سرپرست شهرداری کرده‌است.

 فرهاد جاموسی، غلام علی سلیم گندمی، میرزا علی آستی و عادل دوایی فر چهار عضوی هستند که بر ماندن محمدعلی دوایی فر به عنوان شهر دزفول اصرار دارند و با روند نامه های ابلاغ شده مبنی بر بازنشستگی شهردار مخالف هستند.

جلسه قبلی شورای شهر در روز دوشنبه نیز برای سومین بار به دلیل غیبت این چهار عضو از رسمیت خارج شد.

با این وجود در جلسه امروز میرزا علی آستی و فرهاد جاموسی حضور یافتند اما به محض ورود به دستور کار جلسه مبنی بر تعیین سرپرست برای شهرداری، با ترک کردن محل، این نشست را از رسمیت خارج کردند.

حمیدرضا چمن آرا، تورج بختیاری، سیدمصطفی عظیمی فر، حمید کلانتر و عزت اله حاجیوند رشیدی نیز پنج عضو شورا هستند که خواستار اجرای قانون و تعیین سرپرست برای شهرداری هستند.

مقرر شد جلسه بعدی شورای شهر نیز با دستور کار تعیین سرپرست شهرداری در همین هفته برگزار شود.

کد خبر 4761215

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =