پرداخت ۵۰ درصد تسهیلات مشاغل خانگی استان اردبیل

اردبیل - دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل گفت: از ۵۸ میلیارد ریال سهم استان اردبیل از اعتبارات تسهیلات مشاغل خانگی ۵۰ درصد آن در قالب ۲۶۲ طرح پشتیبان و مستقل پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم رحیمی ظهر شنبه در بیستمین کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل عنوان کرد: سهم استان اردبیل ازمنابع تسهیلات مشاغل خانگی ۵۸ میلیارد ریال است که انتظار می‌رود قبل از پایان سال این منابع با همکاری بانک‌ها به صورت کامل پرداخت شود.

وی با بیان اینکه تسهیلات مشاغل خانگی به دو صورت طرح‌های مستقل و پشتیبان در جهت حمایت از مشاغل خرد قابل پرداخت است، افزود: ۵۰ درصد اعتبارات مشاغل خانگی استان در قالب تسهیلات به تعداد ۲۶۲ طرح پرداخت شده است.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل تصریح کرد: اصلی ترین رویکرد دولت در حمایت از بنگاه‌های اقتصادی در قالب اعطای تسهیلات بوده که ضروری است دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل در طرح‌های اشتغالی نهایت همکاری در این موضوع را داشته باشند.

رحیمی با عنوان اینکه تمام آمارهای ثبت شده از سوی دستگاه‌های اجرایی در خصوص ایجاد اشتغال‌های جدید راستی آزمایی می‌شود، گفت: ماهیت وقوع هر شغلی به منزله اشتغال حقیقی نبوده و بحث بیمه تامین اجتماعی یکی از مهمترین شروط در راستی آزمایی است.

وی تصریح کرد: تسهیلات در نظر گرفته شده برای بنگاه‌های اقتصادی از سه کانال اشتغال روستایی، تبصره ۱۸ و مشاغل خانگی زیر نظر مستقیم کارگروه تخصصی اشتغال استان بررسی و پرداخت می‌شود.

کد خبر 4761303

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =