برگزاری رویداد کارآفرینی اجتماعی با عنوان «سیستان وبلوچستان ۱۴۰۴»

زاهدان - اولین رویداد سیاستگذاری و استارتاپی کارآفرینی اجتماعی در کشور با عنوان «سیستان و بلوچستان ۱۴۰۴» توسط بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، اولین رویداد سیاستگذاری و استارتاپی کارآفرینی اجتماعی در کشور با عنوان «سیستان و بلوچستان ۱۴۰۴» توسط بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در قالب رویداد جمع سپاری حل مسائل عمومی پیچ خط مشی برگزار می شود.

این رویداد با همکاری دانشگاه سیستان و بلوچستان و پارک علم و فناوری استان با محوریت «توسعه زیست بوم کارآفرینی اجتماعی استان سیستان و بلوچستان» در شهر زاهدان از ۲۹ آبان تا یکم آذر ماه امسال برگزار می شود.

محمد ترکمانه، مدیرعامل بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ضمن اعلام این خبر، در خصوص اهداف برگزاری این رویداد اظهار کرد: ایجاد سازوکارهای جلب مشارکت بنیادین عموم مردم و نخبگان در حوزه های اجتماعی، برقراری ارتباط نهادینه میان خط مشی پژوهان و خط مشی گذاران حوزه های اجتماعی، ارائه خط مشی های اجتماعی خارج از بوروکراسی، ارتقاء حس تعلق مردم به خط مشی های پیشنهادی، جلب مشارکت گروه های مختلف و به حاشیه رفته در خط مشی گذاری، اجتناب از خطای نوع سوم، شناسایی و حمایت از فعالان و دغدغه مندان حوزه کارآفرینی اجتماعی، ترویج فرهنگ نوآوری، خلاقیت و کارآفرینی در حوزه های اجتماعی، شناسایی و غربالگری ایده‌های جدید در حوزه های اجتماعی، توان‌بخشی به جوانان تحصیل کرده در تبدیل ایده به عمل در راستای کارآفرینی اجتماعی از اهداف برگزاری این رویداد است.

در ادامه دکتر مهدی عبدالحمید عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران و مسئول رویداد پیچ خط مشی  محورهای این رویداد را در دو بخش خرد و کلان قابل دسته بندی دانست؛ که بخش خرد، با هدف شناسایی و جذب ایده جهت راه اندازی استارتاپ های اجتماعی در استان سیستان و بلوچستان در حوزه ماموریت و اولویت های بنیاد احسان در نظر گرفته شده است؛ این ایده ها، عمدتا نیازمند حمایت مالی است و خارج از بنیاد احسان هم قابلیت اجرایی شدن دارد.

وی افزود: بخش دوم، ضمن اتخاذ رویکرد کلان، مسائل سیاستگذارانه را مطرح می کند و به دنبال شناسایی و جذب راهکارهای سیاستی شرکت کنندگاناست. این نوع راهکارها، نوعا علاوه بر نیار به حمایت مالی، نیازمند حمایت های قانونی، ساختاری و معنوی بنیاد احسان نیز می باشد.

وی ادامه داد: چیستی مدل مطلوب پیشنهادی برای جمع سپاری و تامین مالی خرد و کلان، چگونگی تخصیص تسهیلات به کسب و کارهای اجتماعی، راهکار مطلوب انتقال اثرگذاری و قدرت های نهادهای عمومی از منابع مالی به فناوری های نرم، چگونگی ساماندهی و توزیع کارآمد و مؤثر کمک‌های مردمی و چندین مسئله دیگر از جنس همین مسائل کلان که علاقمندان با مراجعه به سایت اینترنتی به آدرس( www.policypitch.ir) می توانند از آنها آگاه شوند.

وی تصریح کرد:  شرکت در این رویداد برای همه افراد در همه اقشار سنی و با هر مدرک تحصیلی که در حوزه های اجتماعی دارای ایده و طرح هستند، امکان‌پذیر است.

کد خبر 4761366

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha