اختصاص ۳۱ میلیارد تومان به اجرای طرح های آبخیزداری خراسان جنوبی

بیرجند- معاون منابع طبیعی خراسان جنوبی گفت: اعتبارات طرح های آبخیز داری در سال گذشته از محل صندوق توسعه ملی ۱۶ میلیارد تومان بوده که امسال به ۳۱ میلیارد تومان افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید باقرپور ظهر شنبه در دومین جلسه کارگروه پیش بینی و پیشگیری از گسترش بافت های ناکارآمد ستاد استانی بازآفرینی شهری با اشاره به پروژه ترسیب کربن در استان بیان کرد: با توجه به موفقیت اجرای طرح در خراسان جنوبی ۲۳۰ گروه داخلی و خارجی از آن بازدید و الگو براری کرده اند.

وی با بیان اینکه در امر توسعه و توانمند سازی روستاها باید بر اساس نیاز روستاییان اقدام شود، اظهار کرد: در  حال حاضر طرح های آبخیز داری در ۲۰ دهستان اجرایی می شود. 

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی خراسان جنوبی بیان کرد: اعتبارات طرح های آبخیز داری در سال گذشته از محل صندوق توسعه ملی ۱۶ میلیارد تومان بوده که امسال به ۳۱ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی با اشاره به کاداس اراضی ملی بیان کرد: در حال حاضر ۱۴ میلیون ۵۰۰ هزار هکتار از ارضی استان عرصه های طبیعی بوده که ۹۷ درصد از آن در اختیار منابع طبیعی است. 

باقرپور با بیان اینکه برای بیش از ۱۳ میلیون هکتار سند مالکیت اخذ شده است، گفت: کمبود نیروی انسانی باعث شده کاداس با حرکت لاکپشتی حرکت کند. 

عباسی، نماینده سازمان برنامه و بودجه خراسان جنوبی هم در این جلسه از تهیه سند توسعه روستایی خبر داد و گفت: تدوین بخشی از سند تا اخر امسال به نتیجه می رسد و امیدواریم تا برنامه ششم تمام روستاها از این سند برخوردار شوند.

وی ادامه داد: مرز و اهمیت حفظ جمعیت مرزی مهم ترین شاخص در تدوین سند روستایی است.

کد خبر 4761383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 1 =