تفاهم‌نامه‌های استاندارد ایران با دنیا، پیوست قراردادهای تجاری

تفاهم‌نامه‌های استاندارد ایران با دنیا، پیوست قراردادهای تجاری خواهند شد.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که صبح امروز میان سازمان ملی استاندارد ایران با حوزه قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت منعقد شده است، مقرر گردید تا به موازات تنظیم موافقت‌نامه‌های تجاری و اجرای برنامه‌های توسعه و ترویج صادرات در بازارهای هدف، تفاهم‌نامه‌های استاندارد نیز مورد پیگیری واقع شده تا تسهیل در تجارت کالاهای ایرانی با کشورهای دنیا صورت گیرد.

بر این اساس، تفاهم‌نامه‌هایی که از سوی سازمان ملی استاندارد ایران با کشورهای مختلف دنیا منعقد شده، همپای موافقت‌نامه‌های تجاری قرار خواهد گرفت تا تسهیل تجارت خارجی کشور را به همراه داشته باشد. بر این اساس، بنا بر اعلام نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد، جمهوری اسلامی ایران با ۵۰ کشور دنیا اقدام به عقد تفاهم‌نامه در حوزه استاندارد نموده که بر اساس آن، این تفاهم‌نامه‌ها پیوست تفاهم‌نامه‌های تجاری قرار خواهند گرفت.

همچنین در کنار موافقت‌نامه‌ای که جمهوری اسلامی ایران به تازگی با اوراسیا به امضا رسانده و از ۵ آبان ماه نیز عملیاتی شده است، قرار بر این است که سازمان ملی استاندارد ایران نیز تفاهم نامه استاندارد نیز در حوزه اخذ گواهی استاندارد و انطباق با کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا گام‌های موثری را بردارد.

در عین حال، دفتر امور استانداردهای صادراتی سازمان توسعه تجارت ایران نیز، با تشکیل کمیته‌ای مشترک با سازمان ملی استاندارد ایران، اختیار تام خواهد داشت تا کارگاههای آموزشی را برای تجار، تولیدکنندگان و صادرکنندگان کشور برگزار نموده تا ذی‌نفعان از تفاهم‌نامه های استاندارد نیز به موازات تفاهم نامه های تجاری، آگاهی یابند.

همچنین در یک برش استانی، استانهای کشور با هماهنگی دفتر استانداردهای صادراتی سازمان توسعه تجارت ایران، اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی خواهند نمود.

کد خبر 4761484

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha