اولین مرکز ارائه خدمات توانبخشی و مشاوره در مشهد کلنگ می خورد

مشهد - رئیس آموزش‌وپرورش استثنایی خراسان رضوی گفت: مراسم افتتاح پروژه و کلنگ زنی اولین مرکز تخصصی مشاوره و خدمات توانبخشی کشور در ناحیه هفت مشهد برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی قاسمی‌پور در همایش مدیران مدارس استثنایی استان که بعد از ظهر امروز در سالن اجتماعات اردوگاه امام رضا(ع) مشهد برگزار شد، اظهار کرد: آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی با دو هزار و ۷۵۰ نفر پرسنل مشغول ارائه خدمات به دانش آموزان با نیازهای ویژه هستند.

وی با بیان اینکه حدود هشت هزار و ۲۹۳ دانش آموزان مشغول به تحصیل هستند، افزود: ما به هفت هزار و ۸۳۶ دانش آموز طرح تلفیقی فراگیر، خدمات تخصصی ارائه می‌دهیم، این دانش‌آموزان در هزار و ۲۸۲ کلاس درس و ۸۹۳ کلاس تک پایه و مابقی چند پایه ارائه خدمات می‌شود.

قاسمی‌پور با اشاره به اینکه حدود ۲۷۶ مدرسه استثنایی در سطح استان داریم، ابراز کرد: یکی از معیارهای توسعه یافتگی در دنیا میزان توجه به دانش آموزان ویژه است، بعد از انقلاب شاهد رشد و پیشرفت ارائه خدمات به این گروه بوده‌ایم.

 رئیس آموزش‌وپرورش استثنایی خراسان رضوی با تأکید بر اینکه خراسان رضوی در این حوزه پیشرو است، اظهار کرد: با توجه به سند تحول بنیادین، خراسان رضوی یکی از استان های الگو در این زمینه است.

وی ادامه داد: حدود ۳۵ پروژه نیمه تمام در این حوزه وجود دارد، لذا برای هفت پروژه تامین اعتبار شده و برای حدود هشت پروژه دیگر نیز تخصیص اعتبار صورت گرفته و در حال تکمیل است.

قاسمی پور در پایان از مراسم کلنگ زنی اولین مرکز تخصصی مشاوره و خدمات توانبخشی کشور در ناحیه هفت مشهد خبر داد.

در ادامه قاسمعلی خدابنده، مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی اظهار کرد: عدالت آموزشی از جمله اهداف آموزش و پرورش است.

وی با بیان اینکه در کشور ما یک تا یک و نیم درصد از دانش آموزان با نیازهای ویژه تحت پوشش هستند، افزود: ما همه سعی و تلاش خود را در این زمینه می کنیم ولی گاها خانواده ها همراه نیستند.این دانش‌آموزان تفاوت های قابل ملاحظه ای از لحاظ ذهنی و گاهی جسمی با هم سالان خود دارند.

خدابنده با اشاره به شرایط این دانش آموزان، تصریح کد: باید تغییراتی در فضای آموزشی و به کارگیری نیروهای متخصص برای این دانش آموزان صورت گیرد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی ادامه داد: مسئله دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد، کمک به پیشگیری از افزایش این دانش‌آموزان در جامعه چه در آموزش های قبل و چه بعد از تولد است.

وی با بیان اینکه اگر آمار درستی در دست داشته‌باشیم ازائه خدمات به این دانش آموزان بهتر انجام خواهد پذیرفت، ابراز کرد: در بحث آموزش فراگیر تلفیقی متناسب با هر دانش‌آموز، مبلغی برای معلمی که در این حوزه فعالیت داشت، پرداخت خواهد شد.

کد خبر 4761557

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =