افزایش کیفیت پروژه های عمرانی از مهمترین اهداف است

شهرکرد- مدیرکل امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: افزایش کیفیت پروژه های عمرانی از مهمترین اهداف دولت است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا نخعی ظهر شنبه در جلسه شبکه نظارت عالیه استان ها بر پروژه های روستایی، اظهار داشت: از سال 92 نظارت بر پروژه های مناطق محروم کلید خورده و در تمام عرصه هایی روستایی فعالیت شده است.

وی افزود: همواره با سیستم هایی پروژه های مر کز استان ها رصد می‌شد و از اواخر سال 94 و 95 موضوع نظارت در سطح ملی انجام شد.

نخعی ادامه داد: به ظرفیتی که از سال 96 ایجاد شد، شهرستان ها اضافه شده و ماه گذشته تشکیل شبکه نظارت در سطح مناطق محروم ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه هدف از سفر به شهرکرد رسمیت بخشیدن به فعالیت ها است، گفت: باید برش روستایی احصا شود تا بتوان خروجی داشت.

نخعی با اشاره به اینکه اشکالات قابل اصلاح است و به ندرت موجب خرابی در پروژه ها شده است، بیان کرد: متاسفانه بعضی پروژه هایی که دارای مشکلات شده به سختی می توان برای آن ها تامین اعتبار کرد زیرا منابع محدود و مشکلات کشور عدیده است و باید پروژه ها با کیفیت انجام شود.

وی بیان کرد: هدف حرکت از وضع موجود به وضع مطلوب است.

نخعی با بیان اینکه کار در امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با سازمان مدیریت و برنامه ریزی موازی نیست، گفت: وحدت رویه در حوزه نظارت باید صورت گیرد و یک مرکز جامع برای نظارت وجود داشته باشد تا خروجی در اختیار برنامه ریزان قرار گیرد.

مدیرکل امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور اظهار داشت: باید گزارش پروژه ها تجمیع شده و از گردونه مدیریت شهرستان خارج نشود.

وی ادامه داد: به دستور معاون اول رئیس جمهور شبکه نظارت در سطح شهرستان ها تشکیل می شود و دسترسی سریع به اطلاعات پروژه ها از فواید کار است.

نخعی بیان کرد: باید متناسب با مناطق توسعه را به دورترین نقاط رساند تا توازن منطقه ای ایجاد شود.

کد خبر 4761568

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =