هدفگذاری ایجاد ۲۳ هزار شغل در حوزه آب و فاضلاب

وزیر کار با اشاره به انعقاد قرارداد عاملیت با شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: با اشتغالزایی ۲۳ هزار و ۵۸۷ شغل مستقیم و غیرمستقیم در این قرارداد، گام مثبتی در اشتغال ۹۸ برداشته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در مراسم امضای قرارداد عاملیت بند الف تبصره ۱۸ بانک توسعه تعاون و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور که با حضور اردکانیان وزیر نیرو در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، گفت: امیدوارم از ظرفیت بخش های خصوصی و تعاونی بهره برداری لازم صورت گیرد و از این طریق لایه هایی از اشتغالزایی فتح شود.

وی ادامه داد: یکی از آثار حضور خدمتگزارانه دولت در جامعه استفاده از ظرفیت دولت برای هم افزایی و همکاری مشترک بین دولتمردان است که یکی از نمونه های قابل بیان آن در این جلسه اتفاق می افتد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: وزارتخانه های نیرو و تعاون، کار و رفاه اجتماعی متناسب با مسوولیت هایشان در کنار هم می توانند اقدام موثری را در جهت جلوگیری از هدررفت منبع حیاتی و ارزشمند کشور و عرصه ایجاد اشتغال ایفا کنند که این خود اقدامی ارزشمند است.

شریعتمداری افزود: همواره حرکت پول و سرمایه به سمت فعالیت های زیربنایی به کندی صورت می گیرد ولی با استفاده از بسترهای آماده سازی دولت و به کارگیری برخی ساز وکارها در این عرصه می توان در جهت فعالیت‌های مربوط به کاهش مصرف آب بدون درآمد و هدر رفت منابع آبی، استفاده از کاهنده های مصرف آب و استقرار تانکرهای آب رسانی در روستاها حرکت کرد.

وی ادامه داد: اشتغالزایی در بخش تجارت بسیار مهم است، بنابراین باید سرمایه و اشتغال را به این سمت سوق دهیم تا هم اشتغال گسترده تر و هم از منابع متنوع سرمایه انسانی بهره برداری شود.

وزیر تعاون،کار ورفاه اجتماعی تصریح کرد: به منظور توسعه اشتغال از ظرفیت صندوق توسعه ملی برای اعطای وامها و تسهیلات ارزان استفاده کردیم که موجب شد سهم اشتغال روستایی و بخش های زیر ۱۰ هزار نفردر سبد اشتغال از ۳ درصد به ۲۳ درصد افزایش یابد.

شریعتمداری استفاده از تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۸را یکی دیگر از روشهای کمک به ایجاد اشتغال عنوان کرد و گفت: ما با پرداخت وام و تسهیلات، کمک هزینه دستمزد، کمک هزینه بیمه فعالیتهای اشتغالزا در سطوح مختلف و کمک هزینه تخصیص یارانه و تسهیلات بانکی در بخشهای مختلف می توان بر این مشکل غلبه و در توسعه اشتغال و کارآفرینی موثر عمل کرد.

کد خبر 4761587

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 13 =