بدهی ۲۰ میلیاردی شهرداری/ ۲۵ نقطه زیرآب دچار رانش شد

سوادکوه -شهردار زیراب مبلغ بدهی شهرداری را ۲۰ میلیارد تومان بیان کرد و گفت: ۱۳ میلیارد تومان این بدهی مربوط به خسارت سیل ۹۴ است.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید قلی‌نژاد، شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران شهرستان، در رابطه با وضعیت شهرداری زیراب، گفت: شهرداری زیراب حدود ۲۰ میلیارد تومان بدهی دارد که از این میزان حدود ۱۳ میلیارد تومان مربوط به خسارت سیل سال ۹۴ است که پرونده آن هنوز باز بوده و هر روز بر مبلغ آن افزوده می‌شود و این در حالی است که بودجه سال ۹۸ شهرداری حدود ۱۲ میلیارد تومان بوده و از این میزان تاکنون ۳۶درصد محقق شده است.

وی یکی از راهکارهای برای برون‌رفت از بدهی ۲۰ میلیاردی شهرداری زیراب را الزام دستگاه‌های دولتی در پرداخت بدهی‌هایشان به شهرداری عنوان کرد و افزود: ادارات برق، مخابرات، تعاونی روستایی، بیمارستان شهدا، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، هلال احمر و ثبت احوال از جمله ادارات بدهکار به شهرداری هستند و تنها بدهکاری اداره تعاون روستایی مبلغی حدود ۲میلیارد تومان است.

شهردار زیراب با اشاره به اعتبارات تخصیص یافته به سیل ابتدای سال، گفت: در این راستا، پل سیدمهدی حدود ۳۰درصد، کانال شهید غضنفری ۹۰درصد، دیواره حفاظتی سرخ‌کلا ۶۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته و دیوار حفاظتی چندلا در حال شروع شده است.

وی با اشاره به اینکه بالغ بر ۲۵ نقطه شهر زیراب در سیل ابتدای سال دچار رانش شده است، خازرنشان کرد: اما تا کنون اعتبار حوادثی برای آن تخصیص نیافته و با توجه به شروع بارش‌های پاییزی نیازمند اعتبارات استانی در این راستا هستیم.

قلی‌نژاد با بیان اینکه فضای موجود شهرداری و بدهی‌های آن بر نوع درآمد پایدار آن اثرگذار است، افزود: ایجاد درآمد پایدار نیازمند هزینه است و از این رو، باید با توجه به توان شهرداری به طرح‌های مختلف اندیشید و در حال حاضر، با توجه به حال و هوای شهرداری احداث بازارچه میوه و تره‌بار و تبلیغات محیطی می‌تواند یکی از منابع درآمدی باشد.

وی با اشاره به وضعیت موجود شهرداری بر وفاق و همدلی بیشتر تأکید کرد و با بیان اینکه در این وضعیت باید با توجه به داشته‌ها کار را به نحو احسن انجام داد، گفت: در این راستا، تصمیم بر این شد تا حداقل بتوانیم یکی از وظایف اصلی شهرداری که نظافت شهری است را با قوت بیشتری پیگیری کنیم و از این رو، کار نیروهای خدماتی به‌جای ۷ صبح از پنج صبح شروع شده و همچنین، با مشارکت مردمی به بهسازی کوچه‌های سطح شهر مبادرت ورزیم.

کد خبر 4761662

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =