لزوم تهیه طرح ترافیکی برای پروژه های حوزه شهری اراک

اراک- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی گفت: تهیه طرح ترافیکی برای پروژه های حوزه مدیریت شهری و تعریض معابر در اراک بایستی مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی زندیه وکیلی روز شنبه در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: هنگامی که طرح ۵۸ متری تهیه شد، تصور اشتباه وجود داشت مبنی بر این که طرح جداگانه تهیه شده است در حالی که طرح خیابان ۵۸ متری یکی از پروژه های طرح جامع شهر اراک بوده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی ادامه داد: در طرح جامع محدوده، حریم و شبکه معابر با مقاطع بالا تصویب می شود. معابر زیر ۱۸ متر در طرح تفصیلی و بالای ۱۸ متر در طرح جامع تصویب می شوند بنابراین کار شبکه معابر در طرح جامع اراک بوده است.

زندیه وکیلی با اشاره به اینکه طرح جامع برنامه توسعه ۱۰ سال آینده یک شهر است، بیان کرد: شبکه معابر در طرح جدید ۲۴ متری اراک، همان شبکه معابر طرح قبلی(۵۸ متری) است و تقریبا همان طرح جامع ۱۸ سال پیش انجام می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: به هنگام تهیه طرح های جامع محدودیت های شهر مشخص و بر اساس آن طرح ترافیکی تعیین می شود.

وی با بیان اینکه طرح ۲۴ متری به عنوان جایگزین طرح ۵۸ متری است، عنوان کرد: در هیچ نقطه از طرح جامع ترافیکی شهر به تعریض نرسیده ایم چرا که این طرح به راهکارهای ترافیکی نیاز دارد.

کد خبر 4761701

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =