انتقاد فرماندار اراک به شورای عالی شهرسازی در مورد لغو طرح ۵۵متری

اراک- فرماندار شهرستان اراک به عملکرد شورای عالی شهرسازی کشور در مورد لغو طرح ۵۵متری اراک انتقاد کرد و گفت: طرح جدید ۲۴ متری نمی تواند جایگزین پروژه ۵۵ متری باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین بختیاری روز شنبه در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: اعتراض خود را به عملکرد دبیرخانه شورای عالی شهرسازی کشور در خصوص حذف طرح ۵۸ متری اعلام می کنم، چرا اراک استان مرکزی یک استان صنعتی است، آیا شناخت این شورا نسبت به شهر اراک، بیشتر از مسئولین بومی و مردم است؟

فرماندار شهرستان اراک ادامه داد: طرح ۵۵ متری اراک از سال ۸۱ مطرح شده بود و باید کاری انجام می دادیم تا این طرح اجرا شود و حتی در دو سال اخیر نباید این قضیه به درازا می انجامید و اگر مطالب مطبوعات ۱۸ سال پیش را مرور کنیم، تمامی مدیران در این حوزه مصاحبه های گوناگون انجام داده اند اما در عمل و اجرا موفق نبودند.

وی ادامه داد: اگر بحث احترام به حقوق شهروندی افرادی که ۱۸ سال در این محدوده این طرح سرگردان شده اند مطرح نبود، اجازه حذف این طرح داده نمی شد.

فرماندار شهرستان اراک گفت: اجرایی نشدن طرح ۵۸ متری به شهر اراک لطمه بسیاری وارد کرد، چرا که با اجرای این طرح موضوع ترافیک شهر در این محور برای ۶۰ سال آینده سامان پیدا می کرد.

بختیاری خاطر نشان کرد: اگر طرح ۲۴ متری جای مانور و اجرا داشته باشد، با اجرای آن موافق هستم، اما باید دقت کرد این طرح جایگزین پروژه ۵۵ متری نمی تواند باشد.

کد خبر 4761708

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =