کلیات طرح جامع حمل و نقل شهر اراک به تصویب رسیده است

اراک- شهردار اراک گفت: طرح جامع حمل و نقل شهر اراک تهیه و در کمیته شورای ترافیک نیز بررسی و کلیات آن تصویب شده، بنابراین باید مبنای کار در پروژه های شهری قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد کریم شفیعی روز شنبه در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: طرح جامع شهر اراک با نگاه شهرسازی و توسعه ای تدوین شده است و موافق انجام طرح جامع در قسمت هایی از حریم شهر که تعریف شده است، بوده ایم.

وی ادامه داد: در ارتباط با پروژه ۲۴ متری طرحی به شهرداری داده نشده بود تا بر اساس آن مطالعات ترافیکی صورت پذیرد و امروز آن را با بررسی مهندسی و فنی انجام دهیم.

شهردار اراک اظهار کرد: هر طرحی باید ارزیابی فنی و ترافیکی و همچنین دارای ارزیابی اجتماعی و زیست محیطی باشد و باید توجه کرد از مطالعات ترافیک به معبر می رسیم.

شفیعی گفت: در مدل ترافیکی باید عملکرد طرح ۲۴ متری را مشخص کرد یعنی مطالعات در این حوزه باید بر اساس تجربه و مدل ترافیکی و علمی صورت پذیرد.

وی افزود: طرح جامع حمل و نقل شهر اراک تهیه و در کمیته شورای ترافیک نیز بررسی و کلیات آن تصویب شده است بنابراین طرح جامع ترافیکی باید مبنای کار علمی قرار گیرد تا مشاور کار لازم را انجام دهد.

شهردار اراک گفت: اگر بر اساس مدل ترافیک طرح جامع اراک صحبت کنیم یعنی مرکز شهر و بافت تاریخی نیاز به پیاده راه شدن دارد.

وی اظهار کرد: ترافیک داخل و محدوده شهر اراک را باید با اصلاح هندسی و مدیریت شهری اصلاح کنیم. باید اجازه دهیم بافت قدیمی در طرح جایگزین ۵۸ متری حفظ شود و ترافیک اضافه منتقل نکنیم و مشاور طرح جامع، مطالعات لازم را در این محدوده انجام دهد.

کد خبر 4761714

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =