پروژه های شهری اراک زمینه را برای توسعه گردشگری شهر فراهم کند

اراک- مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: پروژه های حوزه شهری اراک به ویژه در نقاط مرکزی و بافت واجد ارزش تاریخی، باید زمینه را برای توسعه گردشگری شهر فراهم کند.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا ایزدی روز شنبه در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: باید با نگاه بومی و کارشناسی مشکلات طرح جایگزین پروژه لغو شده ۵۸ متری اراک بررسی شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی ادامه داد: طرح پیشنهاد شده ۲۴ متری ایده آل نیست و انقلابی را برای مشکل ترافیک شهر اراک ایجاد نخواهد کرد و یک مسکن موقت برای مسیری است که دچار مشکل است.

وی بیان کرد: شیوه تعاملی مسئولین با یکدیگر در خصوص طرح جایگزین ۵۸ متری دچار مشکل است. طرح ۲۴ متری شرایط مطلوب صد درصدی ایجاد نخواهد کرد و مجبوریم به صورت رینگ مسیر را تکمیل کنیم. اجرای یک پروژه مطلوب ترافیک روان برای کمک به حوزه گردشگری شهر ایجاد می کند و به این گونه نیست که در همه مسیرها پیاده راه ایجاد کنیم. در تمام کشورها ماشین ها از کنار بناهای تاریخی عبور می کنند و در کنار آن پیاده راه نیز وجود دارد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: باید به بحث کاربری این طرح جدید توجه کنیم و نگاه جدید به مقوله گردشگری شهر صورت پذیرد. هیچ کسی در شرایط موجود حاضر به سرمایه گذاری در بافت واجد ارزش مرکزی شهر اراک نخواهد بود چون برای این بافت به درستی تصمیم نگرفته ایم.

کد خبر 4761761

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =