۸۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی قزوین به زیر کشت گندم رفت

قزوین- مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: از ابتدای فصل کشت  تاکنون؛ ۸۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیر کشت گندم رفته است.

تورج بنیادی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از این میزان اراضی کشت شده ۲۰ هزار هکتار گندم آبی و ۶۵ هزار هکتار گندم دیم است.

به گفته ی وی؛ بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در سال زراعی جاری بیش از ۱۴۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیر کشت گندم خواهد رفت.

بنیادی اضافه کرد : از این میزان ۴۷ هزار و ۵۴۵ هکتار گندم آبی و ۹۸ هزار و ۱۵۱ هکتار گندم دیم است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین  در ادامه گفت : بارندگی های چند روزه اخیر باعث ایجاد تاخیر در روند کاشت گندم در اراضی کشاورزی و همچنین تاخیر در برداشت محصولات زراعی بهاره از جمله ذرت و گوجه فرنگی شده است.

بنیادی افزود : بر اساس آخرین آمار مدیریت راهبردی سازمان جهاد کشاورزی؛ تاکنون ۶۴ میلی متر بارش در سطح استان گزارش شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته تا این تاریخ حدود ۱۷ میلی متر بارندگی بوده که ۲۷۶ درصد رشد نسبت به سال گذشته را نشان می دهد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به افزایش ضریب نفوذ بذور گندم و تنوع ارقام؛ از سیاست های سازمان جهاد کشاورزی، جایگزین کردن ارقام جدید به جای ارقام با بیش از ۱۰ سال طول عمر زراعی است.

بنیادی ارقام کشت شده گندم در مزارع کشاورزی استان را؛ ارقام آبی شامل؛ پیشگام، پیشتاز، سیوند، سیروان و پارسی و ارقام دیم شامل؛ سرداری، آذر ۲، اوحدی، هما و باران برشمرد.

کد خبر 4761955

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =