خریدتضمینی دانه روغنی سویا درگلستان آغازشد/راه اندازی۱۴ مرکز خرید

گرگان- مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان گلستان گفت: برداشت دانه روغنی سویااز حدود  ۱۸ هزار هکتار اراضی سطح زیر کشت سویا در استان گلستان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی محمدی پیش از ظهر یکشنبه در خصوص خرید تضمینی سویا اظهارکرد: خرید تضمینی دانه روغنی سویا از تاریخ ۲۹ مهر ماه در استان شروع و تا کنون بیش از هزار و ۸۰۰ تن دانه سویا از کشاورزان خریداری شده است.

علی محمدی افزود: در سال زراعی جاری قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم دانه روغنی سویا از کشاورزان، با دو درصد ناخالصی و ۱۲ درصد رطوبت ۲۹ هزار و ۶۳۳ ریال خریداری است که حداکثر ناخالصی قابل قبول دانه سویا جهت خرید تضمینی هشت درصد و همچنین حداکثر رطوبت مجاز برای این دانه روغنی ۲۰ درصد اسیت.

وی ادامه داد: ۱۴ مرکز خرید تضمینی سویا در شهرستان های بندرگز، بندرترکمن، کردکوی، گرگان، علی آباد، رامیان، گنبد و گالیکش پیش بینی شده است که با به کارگیری تمامی پتانسیل ها و امکانات از قبیل نرم افزاری و سخت افزاری، آماده تحویل گرفتن دانه روغنی سویا از کشاورزان گلستانی هستند

علی محمدی تصریح کرد: تمهیدات لازم از جمله استقرار عوامل تشخیص و ذیحساب، نماینده بانک عامل و نمایندگان سازمان جهاد کشاورزی در مراکز خرید و کالیبراسیون باسکول و لوازم آزمایشگاهی صورت پذیرفت.

وی همچنین افزود: با توجه به پیش بینی سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان انتظار می رودبیش از ۲۸ هزار تن دانه روغنی سویا از حدود  ۱۸ هزار هکتار اراضی سطح زیر کشت سویا  از کشاورزانخریداریشود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان گلستان تاکید کرد: خرید دانه روغنی در سال زراعی جاری تنها از طریق سامانه جامع پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی انجام می شود و به کشاورزان توصیه کرد که در اسرع وقت نسبت به ثبت اطلاعات موردنیاز به مراکز خدمات جهاد کشاورزی مراجعه کنند.

وی حمایت از تولیدکننده، ایجاد تعامل در نظام تولید، جلوگیری از ضایعات محصولات کشاورزی و افزایش تولید دانه روغنی در کشور و افزایش خوداتکایی به تولید داخلی این محصول را از اهداف مهم خرید تضمینی دانه های روغنی عنوان کرد.

کد خبر 4762034

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =